Категорія - Робітники | Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту реакторно-турбінного устаткування 5 розряду - не менше 2 років.
Знає та застосовує у діяльності: технічні характеристики, кінематичні та гідравлічні схеми основного й допоміжного устаткування, що ремонтується, електроприводів арматури, агрегатів і машин; методи ремонту, складання, демонтажу й монтажу, перевірки на точність та випробування відремонтованого устаткування і арматури; допустимі навантаження на вузли, деталі та механізми устаткування та профілактичні заходи щодо запобігання поломкам; основні технічні показники нормальної роботи устаткування, види основних пошкоджень; технологію транспортування, складання та зберігання палива, ремонту й заміни каналів реактора, схеми головних, поживних і дренажних трубопроводів, маслосистеми, системи регулювання, захисту і паророзподілення турбінної установки; керівні вказівки та інструкції з ремонту технологічного устаткування атомних електростанцій, правила та інструкції з дезактивації вузлів і деталей устаткування; методи визначення якості матеріалів, придатність арматури залежно від параметрів середовища; терміни огляду посудин, трубопроводів, працюючих під тиском, підйомників, кранів; правила випробування і зберігання такелажних пристроїв та оснащення, вантажопідйомних машин і механізмів, складних спеціальних інструментів; порядок і організацію робіт з ремонту реакторного і турбінного устаткування.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ремонт, реконструкцію, відновлення, складання, випробування, регулювання особливо складних вузлів і механізмів реакторно-турбінного устаткування та арматури з використанням складних спеціальних інструментів та пристроїв, засобів механізації, засобів вимірювання, такелажних і транспортних засобів. Проводить гідравлічні випробування парогенератора, ремонт та налагодження системи регулювання, захисту і паророзподілення турбоагрегату, відновлення ущільнених поверхонь в парових і водяних засувках високого й надвисокого тиску Ду 400-800 мм з використанням складних спеціальних інструментів і пристроїв, засобів механізації, складання та установку паливних касет і стержнів системи керування та захисту. Здійснює перевірку якості та відповідність розмірів виготовлених деталей до креслень, проведення вимірювань і заповнення формулярів, статичне та динамічне балансування роторів із застосуванням приладів, перевірку й підготовку відремонтованих вузлів реакторно-турбінного устаткування до здавання в експлуатацію. Організовує роботи з ремонту і налагодження устаткування арматури, ремонтних пристроїв, вантажопідйомних машин і механізмів. Здійснює технічне обслуговування та ремонт електроприводів імпортного виробництва з регулюванням, настроюванням муфт обмеження крутного моменту.
Приклади робіт
Армоканат - бракування, демонтаж, монтаж. Вали турбін - виправлення прогинів. Вентилятори - ревізія і ремонт, статичне й динамічне балансування роторів. Головний циркуляційний насос-195М - розбирання, ремонт, складання, центрування. Диски наполегливі роторів турбін - проточування, шліфування. Домкрат ДГ650/1200 - ремонт, випробування в роботі. Електродвигуни, головний циркуляційний насос-195М - розбирання, ремонт, складання і регулювання підшипників. Збірки паливні - перевірка на стенді, усунення дефектів. Камери "гарячі" - налагодження маніпуляторів та оптичних вузлів. Колектори парогенераторів - визначення нещільності вузла ущільнення, ремонт ущільненої поверхні. Компенсатори об'єму - усунення протікань. Коуш натяжний - дефектація, монтаж, демонтаж. Лопатки турбін - заміна. Маслоохолоджувачі - розбирання, заміна трубок, складання і гідравлічне випробування. Машина видавання пучків ВМ 456 - розбирання, ремонт, складання особливо складних вузлів і деталей, випробування в роботі. Машини розвантажувально-завантажувальні - капітальний ремонт скафандра, установлення машин по вертикальній осі, регулювання всіх систем. Реактори - розбирання, ремонт, складання внутрішньокорпусних пристроїв, ремонт та ревізія ущільненої поверхні головного роз'єму реактора. Ремонт засувок Ду 400 мм системи поживної води, засувок Ду 800 мм контура багаторазової примусової циркуляції із застосуванням гідравлічних гайковертів фірми "XAYTORC" (США) та притиральних машин фірми "EFCO". Самостійний розрахунок і установка графітонаповнених спіраленавитих та інших нових видів фланцевих ущільнень, що використовуються на підприємстві вітчизняного та зарубіжного виробництва. Роздільники потоків - ревізія. Ротори турбін - центрування, спарювання напівмуфт.