Категорія - Фахівці | Галузь - Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність
Інструкція для посади "Артист на трапеції вищої категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 84. Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 04.02.2000 N 32. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр, молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією артиста на трапеції, повітряного гімнаста, артиста цирку жанру "Повітряні гімнасти" I категорії не менше 5 років. Автор оригінальних номерів, основний виконавець у номері, видатний за своїми професійними здібностями та високою художньою майстерністю, виконавець унікальних трюків, який володіє яскравою творчою індивідуальністю та бере участь у трюкових комбінаціях вищого ступеня складності.
Знає та застосовує у діяльності: чинне законодавство в галузі культури і мистецтва; положення про умови праці працівників цирку; історію розвитку циркового мистецтва; історію розвитку жанру повітряної гімнастики; методику професійної підготовки; циркову термінологію; основи акторської майстерності та сценічного руху; досягнення українського і світового спорту, а також досягнення світового цирку в жанрі повітряної гімнастики; способи страхування і підтримки; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту, а артист колективу "Цирк на льоду" додатково повинен знати специфіку льодового манежу, технологію підготовки до роботи черевиків і ковзанів для фігурного катання, правила і норми охорони праці під час роботи на льоду, термінологію фігурного катання.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Створює високохудожній образ у своєму жанрі, репетирує та виконує на манежі номер, бере участь в парадах-прологах та епілогах, масових сценах та інтермедіях під час постановки пантомім та тематичних вистав, масових клоунад і антре, незалежно від того, пов`язано це з гримуванням або переодяганням, бере участь у кавалькадах по місту, дотримує правил і норм охорони праці та взаємного страхування.
Приклади робіт
Політ, турник, рамка, трапеція, бамбук, кільця, кордеволан, кордепарель, оригінальна апаратура тощо