Категорія - Робітники | Галузь - Хіміко-фотографічні виробництва
Інструкція для посади "Апаратник зоління 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 29. Хіміко-фотографічні виробництва", що затверджен Наказом Міністерства промислової політики України 28.09.2006 N 308. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника зоління 4 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему і процес мацерації, зоління, приготування хімічних розчинів; технічні умови на готовий продукт; технологічні та фізико-хімічні властивості осеїну, шроту; правила відбору проб; методику проведення аналізів; визначення реакційної характеристики середовища, властивості соляної кислоти; оптимальні умови якісного оброблення шроту; будову та принцип роботи основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес демінералізації шроту; процес зоління осеїну з попереднім перезолінням у двокорпусному перезолювальному апараті. Підбирає та комплектує партії осеїну за калібром та фізичними ознаками, регулює потік соляної кислоти та щолоків з безперервним контролем за даними лабораторних аналізів. Провадить візуальне і органолептичне визначення фізико-хімічної готовності осеїну та передає сировину на нейтралізацію. Видаляє залишковий жир методом омилення. Перемішує осеїн стиснутим повітрям, відбирає проби, визначає готовність осеїну за результатами лабораторних аналізів на час наростання концентрації розчину желатину та органолептичне на структуру волокон. Комплектує партії осеїну за видами сировини, калібрами і термінами зоління. Керує апаратниками нижчої кваліфікації.