Категорія - Робітники | Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту гідротурбінного устаткування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту гідротурбінного устаткування 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: детальну будову вузлів і елементів основного і допоміжного гідротурбінного устаткування, вантажопідйомних машин і механізмів, схеми трубопроводів гідротурбінної установки; правила проведення робіт з регулювання, центрування відремонтованого устаткування; основні дефекти устаткування і методи їх усунення; правила вальцювання труб; технічні умови на ремонт, складання і виготовлення складних вузлів і елементів гідротурбінного устаткування; будову підшипників ковзання і кочення; правила проведення робіт в закритих посудинах; конструктивні особливості спеціальних інструментів і пристроїв, що застосовуються для ремонту гідротурбінного устаткування; правила випробовування посудин і трубопроводів; основні положення планово-запобіжного ремонту; порядок організації роботи ланки; основи електротехніки, механіки, гідравліки.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює розбирання, ремонт, складання, регулювання і випробовування вузлів і механізмів середньої складності основного і допоміжного устаткування поворотно-лопатевих і радіально-осьових гідротурбін зі швидкістю обертання ротора до 500 об./хв.: робочих коліс, направних апаратів, направних турбінних підшипників, системи техводопостачання маслоохолоджувачів і повітроохолоджувачів, водяних ежекторів і насосів всіх типів, трубопроводів і масловодозапірної арматури із застосуванням складного пневматичного та електрифікованого інструменту, спеціальних пристроїв, устаткування і засобів вимірювань. Виконує вальцювання кінців сталевих і латунних трубок маслоохолоджувачів повітрям і їх гідравлічне випробовування. Проводить слюсарну обробку деталей за 7 - 10 квалітетами (2 - 3 класами точності) з підгонкою і доводкою. Проводить необхідні вимірювання під час ремонтів насосів, обертових механізмів, компенсаторів різної потужності, фільтрів, регуляторів всіх систем, трубопроводів, арматури, в тому числі діючої автоматично. Виявляє і усуває дефекти на устаткуванні, виконує складальні, реконструктивні і монтажні роботи на трубопроводах і арматурі в діючому цеху гідроелектростанції, виконує такелажні роботи з вертикального і горизонтального переміщення вузлів і деталей за допомогою вантажопідйомних машин, механізмів і пристроїв. Проводить випробовування такелажного устаткування і оснащення.
Приклади робіт
Арматура масловодозапірна - випробовування на щільність. Ежектори водяні - ремонт. Колеса робочі гідротурбін - складання, розбирання схеми для гідравлічного випробовування робочого колеса під тиском в камері робочого колеса (підводна частина). Маслоохолоджувачі, повітроохолоджувачі - заміна трубок. Направні апарати гідротурбін - заміна вертикальних гумових ущільнень лопаток (підводна частина). Насоси всіх типів - розбирання, ревізія, ремонт із заміною деталей і складання. Підшипники гідротурбін - заміна гумових або лігнофолевих сегментів, вимірювання зазорів. Поверхні рознімів - шабрування. Сегменти знімні - розбирання кріпильних деталей і висування в нішу (підводна частина). Система техводопостачання - опресування. Шаблони і контршаблони профілів камер і лопатей робочого колеса гідротурбіни - виготовлення.