Категорія - Фахівці | Галузь - Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів
Інструкція для посади "Асистент кінорежисера I категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 82. Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 25.10.2004 N729. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр, молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією асистента кінорежисера II категорії - не менше 2 років, творчі та організаційні здібності, досвід роботи асистента кінорежисера II категорії не менше, ніж по 2 повнометражних фільмах, або 6 короткометражних фільмах чи 6 кіножурналах (спецвипусках) з відмінною оцінкою роботи.
Знає та застосовує у діяльності: визначальні напрями розвитку кінематографії; найважливіші напрями і досягнення сучасної науки і техніки; перспективи розвитку наукового кіно; основи режисури пізнавально-наукового кіно; основи монтажу; основи технології та організації фільмовиробництва; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує творчі та організаційно-виробничі завдання кінорежисера. Доводить завдання кінорежисера до кожного працівника знімальної групи та інших осіб, що залучаються до зйомки, і контролює їх виконання. Бере участь у розробці кошторису і календарного плану. Здійснює підбір і забезпечує своєчасну готовність іконографічного, фільмотечного матеріалу і знімального реквізиту. Бере участь у перегляді об'єктів. Здійснює на основі режисерського сценарію та вказівок кінорежисера підготовку об'єктів до зйомки, а також бере участь у підготовці кожної знімальної зміни. Готує паралельні роботи за завданням кінорежисера. Здає вчасно замовлення цехам кіностудії і контролює їх виконання. Здійснює за вказівкою кінорежисера роботу із здавання всіх кадрів, що потребують лабораторно-трюкової обробки, готує вихідні матеріали для комбінованих зйомок. Бере участь у роботах монтажно-тонувального періоду (записах диктора, озвученні і перезапису), а також у здаванні готового фільму. Складає монтажні аркуші по завершеному фільму.
Спеціалізація
Асистент кінорежисера художніх ігрових фільмів: забезпечує виконання робіт по підбору акторського складу у відповідності до задуму кінорежисера-постановника; пропонує кінорежисеру-постановнику для вибору і затвердження кандидатури акторів; перевіряє зайнятість у репертуарі театрів чи в зйомках інших картин акторів, залучених до зйомок, а також з'ясовує їх кваліфікаційні категорії; підбирає учасників групових і масових сцен; організовує своєчасний виклик на проби і зйомку акторів; призначає час прибуття акторів для гримування, дає їм творчі завдання і стежить за їх виконанням під час зйомки; регулює перебування акторів на знімальному майданчику, забезпечує їхній відпочинок у перервах між зйомками; перевіряє разом з художником-постановником підготовленість костюмів і реквізиту до наступних зйомок; забезпечує акторів текстом сцени, призначеної до зйомки; організовує разом з художником-постановником одягання і спорядження акторів, а також учасників масових і групових сцен; викликає на зйомки за вказівкою кінорежисера додаткових гримерів, костюмерів і реквізиторів; забезпечує явку акторів на озвучення фільмів і регулює їх роботу протягом запису; забезпечує раціональне і правильне застосування ставок і розцінок при оплаті праці акторів, учасників епізодичних, групових і масових сцен; доповідає кінорежисеру про готовність акторів до зйомки. Асистент кінорежисера науково-пізнавальних та хронікально-документальних фільмів: відбирає зйомочний, фільмотечний і літописний матеріал; проводить під керівництвом кінорежисера чорновий монтаж фільму.