Категорія - Робітники | Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Вибуховик 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи помічником підривника не менше 2 років.
Знає та застосовує у діяльності: властивості вибухових речовин і засоби підривання; правила безпечного ведення підривних робіт; будову пневмозарядників та підривних машинок усіх типів, електровимірювальних приладів, прострілювально-підривної апаратури, ґрунтоносів, торпед; види пристроїв для монтажу підривних мереж; порядок заряджання та підривання шпурів при вогневому, електричному, електровогневому способах підривання з застосуванням детонуючого шнура; основні методи проведення підривних робіт; перфорування і торпедування свердловин; схеми з'єднання під час електропідривання; правила підключення підривних мереж до джерела струму; величину блукаючого струму; склад рудникового повітря; властивість рудникових газів, допустимий процент їх вмісту; запобіжні заходи у разі виявлення газів; способи замірювання газів у рудниковому повітрі; порядок перевірки осланцювання виробок, норми витрат, способи і правила зберігання, транспортування, випробовування і знищення вибухових матеріалів; способи і правила ліквідації невибухлих зарядів; установлену сигналізацію під час проведення підривних робіт; правила установлення загородження; властивості гірських порід; способи буріння шпурів і розміщення їх залежно від геологічних і технічних умов.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує підривні роботи середньої складності під час проведення відкритих гірничих і геофізичних робіт. Проводить зривання шпурів у шлаківниках мартенівських печей, в остиглих "козлах" та охолодях у металургійному виробництві. Виконує підривні роботи з переділу негабаритів, з розпушування металевої стружки, змерзлих дров, корчування пнів, звалювання лісу, в металевих конструкціях і в бронеямах. Виготовляє патрони-бойовики. Підриває одиничні та групові шпури вогневим і електричним підриванням. Заряджає прострілювально-підривну апаратуру. Заряджає шпури, свердловини, камери та інші виробки, які проводяться для підривних робіт. Отримує, навантажує, розвантажує, доставляє підривні матеріали з базових та роздавальник складів до місць робіт. Готує забивку. Перевіряє виконання заходів щодо безпечного ведення робіт і технології, відповідності розташування, глибини і направлення шпурів і свердловин до проектів і паспортів на підривні роботи. Проводить заряджання шпурів і свердловин пневмозарядниками різних типів, замірювання метану у вибої перед заряджанням шпурів і свердловин та перед кожним зриванням зарядів. Перевіряє якість осланцювання. Проводить механізоване забивання свердловин. Визначає безпечні зони і розставляння постів охорони небезпечної зони. Перевіряє встановлення загородження і попереджувальних знаків. Подає установлені сигнали про проведення підривних робіт, монтує підривну мережу, перевіряє її справність, перевіряє опір електричної мережі. Визначає придатність вибухових матеріалів до використання, знищує непридатні. Проводить огляд місця після підривних робіт, ліквідацію невибухлих зарядів. Проводить полігонні випробування вибухових матеріалів, обліковує їх витрати і підтверджує їх, здає залишки на склад. Веде журнал підривних робіт. На геофізичних роботах - виготовляє електрозапали для перфорації та торпедування свердловин. Перевіряє справність, підготовку до заряджання, заряджання і розряджання вогнепальної апаратури.