Категорія - Фахівці | Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Механік дільниці вентиляції та охорони праці II категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста - без вимог до стажу роботи, для бакалавра - стаж роботи за професією механіка дільниці вентиляції та охорони праці не менше 2 років.
Знає та застосовує у діяльності: накази, інструкції, інші настановчі та нормативні документи, що стосуються діяльності дільниці; основи аерогазодинаміки вугільних шахт; технічні характеристики; будову, конструктивні особливості, призначення і режими роботи машин та обладнання шахти і дільниць, правила їхньої технічної експлуатації; організацію і технологію ремонтних робіт; технологію гірничого виробництва; правила технічної експлуатації вугільних шахт; Єдині правила безпеки при вибухових роботах; засоби індивідуального захисту та апаратури з безпеки праці; план ліквідації аварій шахти; основи економіки організації виробництва, праці та управління; основи трудового законодавства; правила й норми охорони праці, промислової санітарії та протипожежного захисту.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує безперебійну, безаварійну роботу обладнання на дільниці, правильну його експлуатацію; справний стан автоматичного газового захисту, установку переносних автоматичних приладів контролю вмісту метану, безаварійну експлуатацію лампової. Організовує: періодичні огляди та здавання обладнання в ремонт. Видає наряди і керує ремонтними роботами. Вивчає умови роботи вузлів, обладнання окремих деталей з метою виявлення причин їх передчасного спрацювання. Бере участь: у перевірці реверсивних і герметизувальних пристроїв вентиляторних установок; у розробленні плану ліквідації аварій; у розслідуванні причин аварій, розробленні заходів щодо їх запобігання та ліквідації наслідків. Контролює установку вентиляторів місцевого провітрювання, експлуатацію вентиляторів головного провітрювання та приладів контролю депресії і швидкості повітряного струменя, наявність і розстановлення засобів гасіння пожеж.