Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтер колій 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтером колій 3 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: норми утримання колії на ділянках із залізобетонними шпалами, плитами та блоками, рейкового ланцюга автоблокування; правила виконання робіт з монтажу, демонтажу та регулювання положення конструкцій верхньої споруди колії із застосуванням електричного і пневматичного інструменту та механізмів; правила виконання робіт за рейковим ланцюгом автоблокування; будову, правила експлуатації електрорейкорізних, електросвердлильних верстатів і колійного електричного і пневматичного інструменту; способи стропування рейок, пакетів, шпал, брусів та контейнерів зі скріплюванням; правила регулювання положення конструкцій верхньої споруди колій на ділянках із залізобетонною основою.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності з монтажу, демонтажу та ремонту конструкцій верхньої споруди колії та наземних ліній метрополітену.
Приклади робіт
Прикріплювання рейок до шпал і брусів вручну і костилезабивачами. Кріплення рейок до підкладок клемними болтами під час роздільного скріплювання. Різання рейок електрорейкорізальними верстатами. Свердління отворів у рейках електросвердлильними верстатами. Прикріплювання підкладок до залізобетонних шпал шуруповертами й електроключами. Регулювання рейкових зазорів гідравлічними розганяльними приладами на ділянках колії із залізобетонними шпалами, плитами і блоками. Регулювання положення рейкошпальної решітки у плані гідравлічними рихтувальними приладами на ділянках колії із залізобетонними шпалами. Вимірювання положення та виправляння рейкових ниток за шириною колії та рівнем на ділянках із залізобетонними шпалами, плитами та блоками із застосуванням гідравлічного й електричного інструменту та на ділянках з дерев'яними шпалами з використанням електричного інструменту. Замінювання окремих елементів рейково-шпальної решітки на ділянках із залізобетонними шпалами, плитами та блоками. Утримання та ремонт рейкового ланцюга автоблокування. Збирання та розбирання проміжних і стикових рейкових скріплень за допомогою електроінструменту. Замінювання окремих елементів верхньої споруди колії на головних коліях. Монтаж вузлів контактної рейки. Монтаж і демонтаж залізобетонного настилу переїзду, ізольованих рейкових стиків та водовідвідних залізобетонних лотків. Огляд та утримання стрілочних переводів. Замінювання окремих дефектних деталей скріплення на стрілочних переводах. Розбирання дерев'яного настилу переїзду зі зніманням контррейок.