Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтер колій 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
Знає та застосовує у діяльності: колійні знаки та сигнали; види основних матеріалів для улаштування верхньої споруди колії; загальні дані про улаштування верхньої споруди колії та земляного полотна, загальні вимоги щодо їх експлуатації; способи та прийоми виконання простих робіт під час монтажу та демонтажу конструкцій верхньої споруди колії; найменування основних елементів верхньої споруди колії та земляного полотна.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує найпростіші роботи під час монтажу, демонтажу та ремонту конструкцій верхньої споруди колії і наземних ліній метрополітену.
Приклади робіт
Заповнювання баласту в шпальні ящики. Видаляння сміття з-під підошви рельсу. Клеймування дерев'яних шпал. Фарбування колійних та сигнальних знаків, путьових залізобетонних та дерев'яних стовпчиків на переїзді. Укладання старих шпал штабелями. Нумерація рейкових ланок. Закручування та викручування болтів і шурупів у шпалах торцевим ключем. Комплектування клем з клемними болтами і шайбами. Демонтаж рейкових стиків. Знімання й укладання щитів снігозахисної огорожі. Забивання кілків під час розбивання та нівелювання ліній. Навантажування, транспортування і розвантажування скріплень. Очищання колії від снігу вручну. Розкладання шпал і скріплень вручну. Закручування та викручування болтів і шурупів у шпалах торцевим ключем. Антисептування шпал і брусів вручну. Комплектування клем з клемними болтами і шайбами. Демонтаж рейкових стиків. Установлювання та переставляння колійних знаків і снігозахисної огорожі на перегоні. Очищання кюветів, водовідвідних і нагірних канав, рейок на перегоні та змащування їх. Замінювання баласту в шпальних ящиках до підошви шпал.