Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Муляр 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи муляром 4 розряду – не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: способи кладки складних стін; способи кладки стін середньої складності та складних стін з одночасним облицюванням; правила експлуатації верстатів, такелажного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів та інструментів; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила дотримання вимог з охорони праці під час виконання робіт на висоті.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи під час кладки та ремонту кам'яних конструкцій будов, промислових споруд, мостів, шляхопроводів і гідротехнічних споруд.
Приклади робіт
Кладка складних стін під штукатурку, облицювання та із розшиванням швів. Кладка колон прямокутного перерізу, карнизів, стін середньої складності та складних стін із одночасним облицюванням. Кладка стін полегшених конструкцій середньої складності та складних, клинчастих перемичок, колодязів змінного перерізу і колекторів круглого та шатрового перерізу. Перекладання клинчастих перемичок із розбиранням раніше виконаної кладки. Кладка з одночасним облицьовуванням декоративною кольоровою цеглою за заданим рисунком. Кладка з природного каменю надсклепінчастої будови арочних мостів. Кладка з природного каменю труб, лотків та оголовків, з тесаного каменю – зовнішніх верствових рядів мостових опор прямолінійного обрису. Кладка стрічкових фундаментів та стін із бутового каменю під лопатку з обколюванням та підбиранням каменю. Конопачення та розшивання швів блоків опор мостів та шляхопроводів. Улаштовування масивного облицювання опор із гранітного каменю. Фігурне обтісування цегли, фігурне різання цегли із застосуванням електричного інструменту та верстатів. Улаштовування підпірних стінок із бутового каменю з висотою насипу більше 6 м.