Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електромонтер-лінійник з монтажу повітряних ліній високої напруги й контактної мережі 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікацї. Стаж роботи електромонтеромлінійником з монтажу повітряних ліній високої напруги й контактної мережі 5 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: способи збирання опор і конструкцій відкритих підстанцій масою більше 10 т; способи встановлювання опор і конструкцій відкритих підстанцій масою більше 5 т, а також опор на шарнірних з'єднаннях, що закріплюються на відтяжках; правила встановлювання та вивіряння фундаментів; правила монтажу транспозицій проводів на лініях усіх напруг; правила монтажу проводів і тросів на переходах; способи компенсованого анкерування контактного проводу та несучого троса; способи монтажу відтяжок ланцюгової підвіски, з'єднань анкерних ділянок, повітряних стрілок, контактної мережі у штучних спорудах, секційних ізоляторів; способи встановлювання та вивіряння металевих, залізобетонних і дерев'яних опор на магістральних і станційних лініях залізниці; способи виконання монтажних робіт зі спорудження повітряних ліній електропередачі за допомогою вертольотів; типи переносних радіостанцій, що застосовуються під час монтажу проводів і тросів, і правила користування ними.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні роботи зі спорудження повітряних ліній електропередачі контактних мереж і відкритих розподільних пристроїв.
Приклади робіт
Складання опор і конструкцій відкритих підстанцій масою більше 10 т. Установлювання та демонтаж опор і конструкцій відкритих підстанцій масою більше 5 т і опор на шарнірних з'єднаннях, що закріплюються на відтяжках. Установлювання та вивіряння фундаментів. Монтаж проводів і тросів на переходах. Монтаж транспозицій проводів на лініях усіх напруг. Монтаж вузлів грузової компенсації напруги контактних проводів. Компенсоване анкерування контактного проводу та несучого троса. Монтаж фіксуючих відтяжок ланцюгової підвіски, з'єднань анкерних ділянок, повітряних стрілок, контактної мережі у штучних спорудах, секційних ізоляторів. Встановлювання металевих, залізобетонних і дерев'яних опор на магістральних залізницях, що експлуатуються. Натягування та регулювання проводів і тросів на лініях електропередачі, розрахованих на напругу понад 150 кВ. Установлювання фундаментів і опор, розкочування проводів і тросів за допомогою вертольотів. Розбивання траси повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу до 20 кВ. Випрямляння опор повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу понад 20 кВ.