Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Ізолювальник з термоізоляції 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи ізолювальником з термоізоляції 2 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: основні властивості ізоляційних матеріалів і покриття ізоляції з листової сталі, алюмінієвих сплавів, пластмаси й склопластику; способи виконання простої ізоляції; способи кріплення захисного покриття для теплової ізоляції з металевих, дубльованих матеріалів, матеріалів на основі синтетичних і природних полімерів, мінеральних матеріалів на прямих ділянках трубопроводів і циліндричних поверхнях; способи та режим приготування бітумних мастик і ґрунтовок; властивості матеріалів, що застосовуються для ізоляції трубопроводів з температурою теплоносія до +300° С; властивості матеріалів, що застосовуються для протипожежної ізоляції захисних конструкцій; правила роботи у діючих цехах; властивості матеріалів, що застосовуються для ізоляції холодильних установок з температурою холодоносія до -50° С; властивості матеріалів для ізоляції стін і перекриття холодильних камер; вимоги до якості ізоляції.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи під час термоізолювання конструкцій, трубопроводів і технологічного устаткування.
Приклади робіт
Ізолювання гарячих поверхонь. Покривання прямих ділянок, що ізолюються, обгортковим матеріалом або рулонним склопластиком. Нанесення та розгладжування рейкою штукатурного шару. Монтаж готових деталей покриття з металу, дубльованих матеріалів та матеріалів на основі синтетичних і природних полімерів, мінеральних матеріалів на прямих ділянках трубопроводів та циліндричних поверхнях без підгонки та вирізування. Укладання пароізоляційних рулонних матеріалів на стиках. Склеювання та гофрування фольги. Розкроювання пластмасових матеріалів за заданим розміром. Сушіння виробів з термоізоляційних мастик і розчинів. Виготовляння ізоляційних виробів з блоків міпори та гофрованої алюмінієвої фольги. Ізолювання трубопроводів азбокартоном, азбопапером, азбошнуром та азбестовою тканиною. Ізолювання трубопроводів з температурою теплоносія до +300o С. Ізолювання поверхонь матами з мінеральної та скляної вати прошивними та на синтетичній в'язці, мінераловатними напівциліндрами, напівциліндрами та плитами формованого виготовлення. Виготовляння опорних кілець усіх видів, крім сталевих. Обгортання рулонними матеріалами, обклеювання та фарбування ізольованої поверхні. Установлювання бандажів та опорних кілець усіх видів. Виготовляння мінераловатних матів на верстатах. Очищання поверхонь, що ізолюються, механізованим способом. Ізолювання холодних поверхонь. Приготування бітумних і пекових мастик. Улаштовування каркасу з дроту або сітки. Виготовляння термоізоляційних блоків та обклеювання плит. Припасовування поштучних ізоляційних виробів і блоків. Покривання бітумною мастикою горизонтальних плоских поверхонь та обклеювання їх рулонними матеріалами та матами. Обгортання трубопроводів папером, гідроізолом та іншими ізоляційними матеріалами. Ізолювання перекриття зверху термоізоляційними плитами. Покривання поверхні праймером з його приготуванням.