Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Ізолювальник з термоізоляції 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи ізолювальником з термоізоляції 4 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: технологію виготовлення ізоляційних виробів (у тому числі з пінопоропласту) і деталей покриття з металу, дубльованого матеріалу та матеріалу на основі синтетичних і природних полімерів; рецепти та склади бітумних мастик і розчинів, а також клеючих речовин; способи виконання заміру на місці, розмітки та розкрою металевих картин; способи виконання ізоляційних робіт із застосуванням машин і механізмів; способи розкрою та виготовлення шаблонів і складних виробів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи під час термоізолювання конструкцій, трубопроводів і технологічного устаткування.
Приклади робіт
Ізолювання гарячих поверхонь. Ізолювання поштучними виробами та мастиками фланцевих з'єднань, вентелів, гладких сферичних і конічних поверхонь й устаткування, оброблення ізоляції. Ізолювання поверхонь гофрованою алюмінієвою фольгою. Обробляння торців ізоляції. Ізолювання азбестовими матрацами криволінійних поверхонь. Виготовляння шаблонів для різання виробів. Знімання розмірів металопокриття на місці. Розкроювання та заготовляння картин. Складання картин і монтаж металопокриття складної конфігурації. Улаштовування температурних швів та обробляння ізоляції у місцях її з'єднання з нерухомими опорами та частинами устаткування. Ізолювання топкової та циліндричної частин котлів і сухопарників. Покривання ізоляції поверхонь складної конфігурації дубльованими матеріалами, матеріалами на основі синтетичних і природних полімерів та мінеральних матеріалів. Нанесення ізоляції методом напилення та заливки. Ізолювання холодних поверхонь. Виготовляння шаблонів для різання сегментів з ізоляційних плит. Улаштовування ізоляційного покриття з блоків великого розміру та оболонок. Нанесення штукатурного покриття на ізоляцію за допомогою транспортно-ізоляційної машини (ТІМ). Ізолювання фасонних частин пробковою плиткою. Багатошарове ізолювання холодильних камер і лабораторних приміщень. Ізолювання фланцевих з'єднань трубопроводів азбестовими матрацами з виготовленням їх на місці ізолювання. Замірювання товщини шару та рівномірності захльостування ізоляційного покриття нафтогазопроводів в процесі механізованого способу робіт.