Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник устаткування атомних електричних станцій 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником устаткування атомних електричних станцій 4 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: способи розмічання, встановлювання та перенесення монтажних осей на монтажну площину; правила перевіряння і приймання фундаментів під монтаж устаткування та місць встановлення устаткування; способи складного монтажу, у тому числі укрупненими блоками, складних агрегатів, установок великої маси та габаритів із застосуванням вантажопідйомних кранів та інших монтажних підіймальних механізмів і пристроїв з виконанням складного такелажу; способи балансування, центрування, вивіряння і регулювання устаткування, що монтується; будову та принцип дії змащувальних систем; технічні вимоги та допуски щодо монтажу устаткування; правила підготування та здавання в експлуатацію складного устаткування; правила проведення ревізії; порядок передмонтажного підготування устаткування.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи з монтажу реакторів та устаткування допоміжних систем атомних електричних станцій і технологічних металевих конструкцій та трубопроводів, пов'язаних з ними.
Приклади робіт
Складання блоків пароводяних комунікацій. Вивіряння опорних плит, захисних кожухів, конструкцій баків тощо за рівнем і позначками. Розмічання осей. Набивання та установлювання сальників та інших ущільнювачів. Монтаж устаткування та технологічних конструкцій і трубопроводів, пов'язаних з ним. Монтаж сильфонних компенсаторів. Установлювання графітових блоків. Монтаж підвісок парогенераторів. Монтаж пружинних опор циркуляційних петель. Монтаж компенсаторів з вивірянням за осями. Монтаж баків конденсату, блоків теплоізоляції, устаткування спеціального водоочищення (фільтрів, теплообмінників, випарних апаратів). Ревізія та передмонтажна підготовка устаткування та трубопроводів. Установлювання кожухів теплового захисту. Монтаж облицювання. Установлювання чохлів системи керування та захисту з гідравлічним випробуванням. Монтаж окремих деталей і вузлів внутрішньореакторного устаткування, трактів, діафрагм в опорні плити реактора, а також втулок, опорних стаканів, дисків, захисних екранів. Складання блоків нижніх водяних комунікацій (НВК) і ПВК, монтаж стояків ПВК. Калібрування каналів. Випробовування щодо щільності систем технологічних каналів і трактів, водяних і пароводяних комунікацій. Зачищання поверхонь устаткування та зварних швів до чистоти Rz-20. Шабрування поверхонь устаткування.