Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник технологічного устаткування та пов'язаних з ним конструкцій 8-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником технологічного устаткування та пов'язаних з ним конструкцій 7 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: способи монтажу, регулювання та налагоджування особливо складного устаткування; методи вивіряння робіт та контролю в процесі монтажу устаткування та виставлення його у проектне положення; способи запобігання порушенням процесу монтажу, особливо під час виставлення піднятого устаткування чи окремого блоку у проектне положення; робочу документацію щодо виконання проекту виробництва робіт та креслення; вимоги до якості, точності, безпечного ведення робіт; правила випробування агрегатів, машин, устаткування під час введення їх в експлуатацію; способи укрупнювального складання блоків і монтажу будь-яких конструкцій устаткування, що пов'язані з ним (трубопроводів, огороджувальних, захисних, перехідних, технологічних металевих та будівельних конструкцій); керування вантажопідіймальними, іншими спеціальними монтажними пристроями у процесі виконання монтажних, допоміжних робіт; правила експлуатації вантажопідіймальних кранів і пристроїв; правила виконання особливо складних такелажних робіт.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує з великою точністю й обережністю монтаж особливо складного, великогабаритного, надважкого устаткування різного призначення у складеному (зібраному) або укрупненому з окремих блоків вигляді. Використовує вантажопідіймальні крани та засоби підвищення їх характеристик: вантажопідйомності на окремих вилітах стріл, на подовжених стрілах, збільшення висоти підіймання вантажів, у тому числі через будівлі, отвори у покрівлі або у стінах будівлі під час спорудження об'єктів металургійної, хімічної, нафтохімічної, машинобудівної, легкої, харчової, гірничої, вугільної та промисловості будівельних матеріалів. Виконує супутні роботи технологічного призначення (обв'язування технологічних трубопроводів, металевих конструкцій, у тому числі будівельних).
Приклади робіт
Стропування, переміщання, укладання, укрупнювання у блоки та розстропування особливо складного устаткування масою 100 т і більше з використанням спеціальних засобів такелажу та підіймальних кранів і спеціальних пристроїв з вантажопідйомністю 150 т і більше. Монтаж у складних, обмежених умовах, через отвори в будівлях, з переміщенням вантажів через будови; в умовах діючого підприємства. Монтаж землерийних комплексів у гірничих розрізах з поверхневим добуванням копалин, крокуючих екскаваторів з місткістю ковша 10 м3 і більше, фрезерно-роторних - продуктивністю 3 тис.м3/год і більше, відповідних перенавантажувачів мостових, пресів зусиллям 2000 т і більше, телевізійних башт, ізотермічних резервуарів, труб висотою 50 м і більше, естакад, градирень, етажерок синтезу, установок крекінгу, ливарних печей (електричних, конвекторних), апаратів колонного типу вагою 100 т і більше та висотою 50 м і більше.