Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Бетоняр 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи бетонярем 4 розряду – не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: способи приготування напружно-армованих конструкцій та виробів; правила збирання опалубки складних конструкцій; правила та прийоми збирання та встановлення складної арматури; методи контролю міцності та водонепроникності бетону; методи встановлення монолітних бетонних опор під час подавання бетону на суші та з плавзасобів без облицювання; способи влаштовування із монолітного залізобетону підфермових майданчиків і прокладних рядів на суші; правила роботи на риштуваннях, підмостках, драбинах, автомобільних підіймачах тощо; правила виконання робіт у котлованах, всередині шпунтового огородження та нижче рівня води; правила дотримання вимог з охорони праці під час роботи на висоті.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бетонування складних залізобетонних монолітних конструкцій.
Приклади робіт
Укладання бетонної суміші в опалубку тонкостінних конструкційних куполів, склепінь, резервуарів та бункерів, конструкцій камер аерації, роздільних стінок промивних галерей і міжкамерних стінок відстійників, стінок спіральних камер, у збірні конструкції опор, перекриття та відсмоктувальних труб гідроспоруд, у ребристі, коробчасті та інші складні конструкції прогонових будівель мостів і шляхопроводів, а також в усі напружно-армовані монолітні конструкції. Укладання особливо важких бетонних сумішей в опалубку конструкцій АЕС, мостів, шляхопроводів, метрополітенів, тунелів, підземних споруд спеціального призначення тощо. Заливання бетонної суміші за облицювання та у штраби із закладними частинами. Бетонування фундаментів. Виготовляння на полігонах будівельних майданчиків напружно-армованих залізобетонних виробів (прогонових будівель мостів та шляхопроводів, довгомірних паль та опор, ферм і балок великих прогонів). Улаштовування буронабивних паль. Встановлювання монолітних бетонних опор під час подавання бетону на суші та з плавзасобів без облицювання. Влаштовування із монолітного залізобетону підфермових майданчиків і прокладних рядів на суші.