Категорія - Робітники | Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Електродник безламельних акумуляторів та елементів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електродника безламельних акумуляторів та елементів 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову ручних рейкових пресів, прес-форм, печей для спікання основи електродів в атмосфері водню, пульверизаційних камер та сушильних шаф, просочувальних ванн та кристалізаторів; призначення та правила експлуатації спеціальних печей, аналітичних терезів та контрольно-вимірювальних приладів середньої складності; принцип дії та способи підналагодження напівавтоматів, які обслуговує; правила підготовки компонентів для просочування заготовок; правила застосування індикаторного наперу; основи знань про розчини солей та гідрати.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє електроди довжиною до 800 мм та товщиною понад 1 мм, для акумуляторів та елементів різних типів. Намазує електроди всіма видами паст вручну з додержанням вагових параметрів. Пресує з порошків електролітні пігулки в гарячому стані. Ріже склотканину, нікелеву сітку на заготовки, промиває, термообробляє та виконує інші робота з підготовки до виготовлення електролітних пігулок. Сушить та зважує наважки та пігулки. Просочує заготовки зі склотканини та металевої сітки у розчинах солей сірчанокислого свинцю, хрому, літію тощо в електропечах. Одержує зливки "рогового срібла" шляхом плавлення хлористого срібла у печах. Лудить струмовідвідні частини електрода. Веде процес щеплення, обмилювання та нейтралізації обмиленої плівки. Штампує середньої складності та складні електроди і заготовки з різних матеріалів та металів з покриттям двоокисом свинцю, амальгамованим цинком та іншими активними порошками. Перфорує смуги з кольорових металів із заданим коефіцієнтом відкриття між роликами. Наносить нікелеву суспензію на заготовки фольгових електродів. Спікає основу електродів усіх розмірів у водневому середовищі та просочує металокерамічну основу в активних розчинах. Обкантовує електроди вініпластом та сепарує їх шляхом наклеювання вінілластових жилок. Веде процес виготовлення електролітних пігулок на напівавтоматах під керівництвом електродника більш високої кваліфікації. Підналагоджує напівавтомати, які обслуговує.