Категорія - Робітники | Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електрослюсар з ремонту електричних машин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з ремонту електричних машин 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: конструктивну будову електричних машин, засоби захисту машин від впливу зовнішнього середовища; відмінність між синхронними і асинхронними машинами, машинами явно і неявнополюсними, способи охолодження турбогенераторів; поняття про серії електричних машин; загальні знання про ізоляцію електричних машин і норми випробовування ізоляції; умови застосування універсальних і спеціальних пристроїв, інструменту під час ремонту електричних машин; величини допусків та посадок; вимоги до вантажопідйомних машин і механізмів і правила випробовування такелажу; читання нескладних робочих креслень електричних схем; елементарні знання з електротехніки.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає, ремонтує і складає електричні машини та їх пускорегулювальну апаратуру, електрофільтри, центрує напівмуфти електричних машин. Здійснює слюсарну обробку деталей за 11 - 12 квалітетами (4 - 5 класами точності), маркування деталей. Складає креслення, ескізи нескладних деталей, електричні схеми. Креслить розгортки нескладних деталей і проводить розмітку їх для заготовлення матеріалів. Обробляє за кресленням ізоляційні матеріали. Проводить паяння оловом, міддю, срібним припоєм. Вимірює опори мегомметром. Здійснює налагодження і заправляння слюсарного і спеціального інструменту, перевіряє і готує до роботи ремонтні пристрої і механізми. Користується електричним, пневматичним інструментом і мірильним інструментом. Виконує такелажні роботи під час ремонту електричних машин з переміщення вузлів і деталей за допомогою простих засобів механізації.
Приклади робіт
Вкладиші - очищення внутрішніх поверхонь від задирок. Генератори з повітряним охолодженням - розбирання і складання зовнішніх і внутрішніх щитів, виймання і установлення охолоджувачів за допомогою мостового крану. Газоохолоджувачі - підвальцювання і заглушення дефектних трубок. Корпуси водневих ущільнень - виготовлення і паяння пластикатових шайб. Колектори машин постійного струму - продорожування. Котушки полюсні - перевірка ізоляції мегомметром. Обмотка статорів з водяним охолодженням - підготовка обмотки до випробовування. Отвір - розмічання та кернування на відповідальних деталях. Прокладки фасонні - вирубування і обробка. Ротори з форсованим охолодженням обмотки - підготовка до випробовування на продування. Система коронуючих електродів електрофільтрів - армування і установлення опорних і прохідних ізоляторів. Щіткотримачі і щітки - установлення по контактних кільцях або колектору.