Категорія - Робітники | Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту устаткування подавання палива 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту устаткування подавання палива 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування подавання палива, що ремонтується, вантажопідйомних машин і механізмів, що застосовуються; призначення і взаємодію вузлів і механізмів; технологію вальцювання труб, способи згинання труб на верстаті і нагріванням; читання креслень і схем; схему паромазутопроводів, їх промивання і дренування; основні знання про газове й електричне зварювання труб і присадні матеріали; правила установлення компенсаторів всіх типів; вимоги до фланців, труб, арматури, прокладок, кріпильних деталей залежно від параметрів середовища; будову і призначення спеціального інструменту і пристроїв, засобів вимірювань середньої складності; правила загартування, заправлення і відпускання слюсарного інструменту і його застосування; правила центрування валів; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості; правила експлуатації вантажопідйомних машин, механізмів і пристроїв; правила експлуатації вантажопідйомних засобів і механізмів, що управляються з долу; елементарні знання з механіки, теплотехніки, електротехніки.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює розбирання, ремонт і складання нескладних вузлів і механізмів підйомно-транспортного устаткування і металоконструкцій подавання палива із застосуванням відповідного інструменту і пристроїв, слюсарну обробку деталей за 11 - 12 квалітетами (4 - 5 класами точності), ремонт паромазутопроводів. Виготовляє і складає нескладні вузли металоконструкцій за кресленнями під зварювання. Ремонтує і налагоджує ручний і пневматичний інструмент. Складає з натури ескізи нескладних деталей. Розмічає і виготовляє прокладки складної конфігурації. Проводить паяння оловом і міддю. Ремонтує фланцеві з'єднання. Виконує такелажні роботи з переміщення, складання, розбирання, установлення деталей і вузлів за допомогою простих засобів механізації. Здійснює газове різання і зварювання листового та профільного металу нескладної конфігурації.
Приклади робіт
Арматура - ремонт, установлення з підгонкою, з притиранням ущільнюючих кілець, сідла і клапана. Відбірники проб палива - ремонт. Візки кранові - розбирання, ревізія, заміна спрацьованих деталей, складання. Гальма - ревізія і налагодження. Живильники вугілля - зміна полотна. Клапани - притирання. Лопаті, била, вали, пластини конвеєра - рихтування. Механізми затискачів вагоноперекидачів - ремонт, регулювання. Муфти - складання, центрування. Підшипники ковзання і кочення - заміна. Пристрої самоцентруючі стрічкових конвеєрів - перевірка стану різьбових з'єднань. Редуктори - розбирання, ремонт, складання коробки швидкостей. Шпонки - виготовлення і підгонка.