Категорія - Фахівці | Галузь - Охорона здоров'я
Інструкція для посади "Сестра медична з функціональної діагностики", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78. Охорона здоров'я. (Із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства охорони здоров'я N 131-О від 18.06.2003 р. N 277 від 25.05.2007 р. N 153 від 21.03.2011 р. N 121 від 14.02.2012 р.)", що затверджен наказом Міністерства охорони здоров'я України 29.03.2002 р. N 117. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки "Медицина", спеціальністю "Сестринська справа", "Лікувальна справа" або "Акушерська справа". Спеціалізація за фахом "Функціональна діагностика". Без вимог до стажу роботи.
Знає та застосовує у діяльності: чинне законодавство про охорону здоров'я та нормативні документи, що регламентують діяльність закладів охорони здоров'я; права, обов'язки та відповідальність сестри медичної з функціональної діагностики; техніку знімання електрокардіограми, фонограми, електроенцефалограми тощо; методи дослідження з функціональними пробами; норми найважливіших показників функціональних досліджень; апаратуру, її будову, принципи роботи та правила безпечної її експлуатації; правила оформлення медичної документації; сучасну літературу за фахом.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керується чинним законодавством України про охорону здоров'я та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність закладів охорони здоров'я. Бере участь у лікувально-діагностичному процесі. Володіє основними методиками функціональної діагностики: технікою знімання електрокардіограм, фонограм, реограм, електроенцефалограм; реєстрацією спірограм. Готує хворих до обстеження. Робить розрахунки основного обміну пневмотахометрії. Обробляє фотопапір та фотоплівку для тахоосцилографів, проводить необхідні обчислення і виміри на плівках. Вміє усунути дрібні пошкодження апаратури. Володіє прийомами реанімації, вміє надати допомогу при травматичному пошкодженні, кровотечі, колапсі, отруєнні, утопленні, механічній асфіксії, анафілактичному шоці, опіках, відмороженні, алергічних станах. Веде медичну документацію. Дотримується принципів медичної деонтології. Постійно удосконалює свій професійний рівень.