Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник гіпсокартонних конструкцій 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи монтажником гіпсокартонних конструкцій 3-го розряду – не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: типи гіпсокартонних конструкцій та їх позначення; способи та прийоми розмічання гіпсокартонних конструкцій із застосуванням теодоліта; способи монтажу каркасів під час улаштовування перегородок, підвісних стель та сухих підлог середньої складності; правила одно- та двошарового облицювання перегородок, підшивних і підвісних стель; способи улаштовування примикань перегородок до несучих конструкцій, деформаційних швів; особливості монтажу перегородок у місцях з вологим режимом; способи закріплювання навісного санітарно-технічного обладнання до перегородок, елементів каркасів та опорних конструкцій; способи улаштовування гідроізоляції; правила улаштовування мансардних приміщень із застосуванням гіпсокартонних виробів; способи та правила виконання шпаклювальних робіт; правила та способи виготовлення шаблонів та конструкцій криволінійних обрисів; допустимі відхилення гіпсокартонних конструкцій від проекту; вимоги до якості виконання робіт; правила експлуатації електро- та пневмоінструменту, монтажних пістолетів; правила роботи на висоті (підмостках, драбинах, риштуваннях тощо); правила і норми з охорони праці під час виконання робіт.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності з монтажу та ремонту гіпсокартонних конструкцій перегородок, підвісних стель, облицювання поверхонь під час улаштовування гіпсокартонних систем (типу „Кнауф").
Приклади робіт
Провішування та розмічання проектних положень гіпсокартонних конструкцій середньої складності із застосуванням теодоліта. Монтаж одинарних та подвійних металевих каркасів для улаштовування перегородок, підвісних стель та простих криволінійних каркасів. Монтаж стояків для установлювання дверних та віконних коробок, перемичок із напрямного профілю. Закріплювання каркасів до несучих конструкцій. Улаштовування гіпсокартонних конструкцій перегородок та облицювання стін нескладних криволінійних обрисів. Виготовлення нескладних криволінійних гіпсокартонних виробів великого діаметра та нескладних криволінійних елементів каркаса (напрямного профілю) вручну із застосуванням ножиць або на верстаті, їх установлювання та закріплювання. Обшивання каркасів зігнутими гіпсокартонними виробами. Улаштовування температурних та деформаційних швів. Закріплювання легких та важких консольних конструкцій до перегородок та підвісних стель із гіпсокартонних систем. Монтаж опорних конструкцій для навішування санітарно-технічного устаткування. Улаштовування теплоізоляційних кожухів у місцях пропускання інженерних трубопроводів, електричних або слабкострумових розведень. Улаштування сухих підлог на основі сухого підсипання, укладання гіпсоволокнистих плит та на каркасі. Облицювання колон, пілястр прямокутних обрисів та конструкцій криволінійного обрису гіпсокартонними виробами. Улаштовування мансардних приміщень із застосуванням гіпсокартонних конструкцій та виробів середньої складності. Ремонтування та відновлення гіпсокартонних конструкцій середньої складності. Установлювання профілів для захисту зовнішніх кутів та відкритих торців. Шпаклювання та гідроізоляційне обробляння поверхонь гіпсокартонних або гіпсоволокнистих панелей, плит тощо. Виготовлення шаблонів для згинання гіпсокартонних виробів. Здійснення поопераційного контролю за якістю виконання робіт із застосуванням контрольно-вимірювального інструменту або теодоліта.