Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник будівельний 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за спорідненою професією 2 розряду – не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: основні види деталей та елементів сталевих, монолітних, збірних бетонних та залізобетонних конструкцій; правила та види стропування; правила та способи тимчасового кріплення конструкцій; прості способи перевірки щільності зварювальних швів; правила сигналізації під час монтажу; правила транспортування, складування конструкцій та виробів; правила підготовки поверхонь для ізоляції; способи захисту металу від корозії; основні властивості стінових матеріалів, розчинів, гідроізоляційних матеріалів для ізолювання фундаментів та стін; прості системи кладки та перев'язування швів; прийоми кладки простих стін; способи розстилання розчину на стіні, розкладання цегли та забутовки; способи пробивання гнізд та отворів у кладці; основні види арматури; основи будови арматурних конструкцій; правила заготівлі арматури; прийоми складання, встановлення та кріплення простої арматури та арматурних конструкцій; допуски під час виготовлення та монтажу арматури та арматурних конструкцій; правила сигналізації під час монтажу арматурних конструкцій; основні властивості та марки цементу, заповнювачів та інш. бетонних сумішей; основні способи подавання, укладання та ущільнення бетонних сумішей; правила складання опалубки простих конструкцій; прийоми розбирання бетонних та залізобетонних конструкцій, кладки фундаментів, стін та стовпів із використанням пневматичних та електроінструментів; види основного такелажного, монтажного устаткування та пристроїв; основи будови ручних, приводних та напівавтоматичних верстатів, на яких виготовляють арматуру; будову та призначення механічного, пневматичного та електричного інструменту, правила роботи з ним; вимоги до якості матеріалів, конструкцій; вимоги до якості виконання робіт; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила з охорони праці під час виконання робіт на висоті.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи під час монтажу та укрупнювального складання сталевих і збірних бетонних, залізобетонних конструкцій, кладки та ремонту кам'яних конструкцій будівель, мостів, промислових та гідротехнічних споруд, виготовляння та монтажу арматури та арматурних конструкцій, бетонування монолітних бетонних і залізобетонних конструкцій.
Приклади робіт
Стропування сталевих, бетонних та залізобетонних конструкцій та деталей. Монтаж залізобетонних перемичок над віконними та дверними прорізами, нішами. Монтаж каналоутворювачів. Тимчасове кріплення конструкцій. Зачищання стиків збірних конструкцій. Кріплення монтажних болтових з'єднань. Встановлювання самонарізних болтів. Промазування гасом та крейдою зварювальних швів під час перевірки їх щільності. Виправляння фасонної сталі на ручних гвинтових пресах. Утеплювання бетонних та залізобетонних конструкцій. Пробивання прорізів, борозен, гнізд, отворів у цегляних, бутових стінах, розбирання кладки стін та мостових опор із використанням механізованого, пневматичного та електричного інструменту. Закладання цеглою та замонолічування бетоном стиків балок, прогонів, ригелів з колонами, некратних місць, борозен, гнізд, вибоїн та отворів. Герметизація стиків спеціальними герметиками з нанесенням їх пензлем або шпателем. Приготування герметиків вручну за визначеним складом. Кладка простих стін з цегли та дрібних блоків під штукатурку або з розшиванням одночасно з кладкою. Заповнювання каркасних стін. Улаштовування фундаментів з бутового каменю та цегляної щебінки під заливання. Улаштовування цементної стяжки, горизонтальної гідроізоляції фундаментів рулонними матеріалами. Закладання цеглою або бетоном кінців балок, борозен, гнізд, вибоїн та отворів. Розмотування та витягування арматурної сталі електролебідками. Різання арматурної сталі приводними та напівавтоматичними верстатами. Гнуття арматурної сталі із використанням ручних та механічних верстатів, у разі коли в стрижні не більше чотирьох відгинів. Розмічання, розкладання стрижнів та каркасів в опалубках простих конструкцій. Складання та встановлювання простих сіток і плоских простих каркасів масою до 100 кг. Установлювання та кріплення простих закладних частин. Установлювання арматури з окремих стрижнів у фундаментах і плитах. Укладання бетонної суміші в фундаменти, основи, масиви, на горизонтальних площинах. Улаштовування бетонних фундаментів під заливання, підстильних шарів та бетонних основ підлог, цементної стяжки. Насікання та розламування бетонних, залізобетонних конструкцій, зрубування голів залізобетонних паль пневматичним та електричним інструментом.