Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник опалубки для монолітно-каркасних споруд 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи. Повна або базова загальна, середня освіта та професійна підготовка безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій або за іншою спорідненою професією 2 розряду – не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: основні правила монтажу, демонтажу та поточного ремонту металевої та інших видів складної опалубки для виготовляння простих монолітних конструкцій; вимоги до технології монтажу та демонтажу опалубки простих конструкцій; будову та правила користування ручним і механізованим монтажним інструментом, правила роботи з ним; основні види деталей опалубки; види основного такелажного та монтажного устаткування і пристроїв; правила транспортування та складування опалубки; правила та способи тимчасового встановлювання опалубки; прості способи перевіряння щільності прилягання, центрування та правильності монтажу опалубки; способи захисту металевої опалубки від корозії; правила підготування опалубки для нанесення ізоляційного покриття; будову простого такелажного устаткування та пристроїв, правила користування ними; способи стропування та розстропування опалубки; такелажні вузли (прямий вузол, гайковий і гаковий вузли, мертва та хрестова петлі); способи кріплення сталевих канатів болтовими затискачами; способи підіймання та опускання опалубки ручними та механізованими засобами на місце монтажу; способи сигналізації під час піднімання та опускання опалубки в процесі монтажу її на висоті та в обмежених умовах; правила з охорони праці під час виконання робіт.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи під час монтажу, демонтажу, поточного ремонту металевої та інших видів складної опалубки в ході спорудження монолітних бетонних і залізобетонних будівель, конструкцій, інженерних споруд різного призначення та виготовляння монолітних конструкцій і деталей.
Приклади робіт
Монтаж металевої та інших видів складної опалубки для виготовляння простих монолітних конструкцій. Поточний ремонт щитів опалубки прямолінійної форми (прямокутні та косокутні) та прямолінійних елементів опалубки всіх видів. Демонтаж та розбирання опалубки фундаментів, стін і перегородок. Розбирання опалубки перекриттів, балок, колон, льодорізів, балкової прогонної та надаркової споруди мостів. Розбирання тимчасових будівель, парканів, містків і настилів. Очищання опалубки від бетону та розчину. Заготовляння елементів простих риштувань, що підтримують опалубку, без нарощування.