Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник гідроагрегатів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником гідроагрегатів 3 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: способи перевіряння розмірів фундаментів під устаткування середньої складності та методи монтажу цього устаткування; способи користування спеціальним механізованим інструментом; найпростіші способи вивіряння змонтованого устаткування; способи стропування та переміщання устаткування; правила користування механізованим такелажним обладнанням; будову устаткування, яке монтується, та технологію його монтажу.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час монтажу гідроагрегатів і конструкцій, що пов'язані з ним.
Приклади робіт
Установлювання фундаментних болтів і анкерних плит, вентиляційних патрубків і решіток генераторів. Монтаж дренажного обладнання, сходів, захисних кожухів, обгороджування та перекривання турбіни. Опресовування обода ротора. Накладання бандажів на всі види обмоток. Встановлювання клапана зриву вакууму, лопаток, підшипників, важелів і серег направляючого апарата турбіни, консолей для підвіски робочого колеса, системи пожежогасіння та повітророздільних щитів генератора. Лудіння місць з'єднування обмотки статора. Очищання місць з'єднування після паяння на статорі та роторі. Установлювання ізоляційних прокладок і клинів у пази статора. Установлювання щиткового апарату системи збудження. Підготовляння кромок вузлів обладнання для зварювання. Зачищання поверхонь устаткування та зварних з'єднань. Виявляння дефектів зварних з'єднань.