Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією налагоджувальника верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням 4 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову різних верстатів та промислових маніпуляторів (роботів) з програмним керуванням; будову складного контрольно-вимірювального інструменту і приладів; способи установлення інструменту в блоки; регулювання пристроїв.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує на холостому ходу в робочому режимі механічні та електромеханічні пристрої верстатів з програмним керуванням для оброблення складних деталей з застосуванням різного різального інструменту. Налагоджує координатні плити. Виконує розрахунки, які пов'язані з налагодженням, керуванням та пуском верстата з програмним керуванням. Установлює різні пристрої з вивірянням їх в декількох площинах. Налагоджує окремі вузли промислових маніпуляторів (роботів) з програмним керуванням, устаткування блочно-модульних систем типу "Верстат (машина)-робот" та лінії гнучких автоматизованих виробництв (ГАВ), які застосовуються в технологічному, електротехнічному, підіймально-транспортному та теплосиловому виробництвах.
Приклади робіт
Налагодження механічних і електромеханічних пристроїв різних токарних верстатів для оброблення деталей: Валів з нарізанням різьби довжиною до 1500 мм. Діафрагм, дисків, поршнів, силових кілець, фланців з зовнішньою та внутрішньою різьбою, канавками, з конічними поверхнями і інших великогабаритних деталей. Дисків, компресорів і турбін, роторів турбін. Кілець шарикопідшипників, інжекторів водяних і парових, прес-форм багатомісних. Корпусів компресорів і турбін, випрямних і напрямних апаратів, силових кілець, фланців і інших великогабаритних кільцевих та дискових деталей з криволінійними, конічними і циліндричними поверхнями. Корпусів опорних підшипників та суднових механізмів, блоків циліндрів, валів колінчастих і суднових, гвинтів гребних, статорів турбогенераторів, спиць гребних льодових гвинтів, кондукторів складних, шківів гальмівних, муфт, компресорів, двигунів, приводів, коробок швидкостей, кришок, втулок тонкостінних. Куль та кульових з'єднань, головок різних з багатозахідною різьбою, валів з різьбою. Налагодження механічних і електромеханічних пристроїв різних фрезерних верстатів для оброблення деталей: Деталей корпусних авіагвинтів і авіаколіс зі складною геометричною формою, з великою кількістю отворів. Каркасів оперення закінцівок рулів, панелей крила та інших аналогічних деталей з теоретичними контурами, кишенями, підсічками, вікнами, отворами. Копірів, матриць, пуансонів складної конфігурації. Корпусів суднових механізмів, корпусів приладів зі ступінчастими поверхнями, компенсаторів, двигунів, приводів, коробок швидкостей, кришок, втулок тонкостінних шнеків з циліндричним донцем, фасонних поверхонь просторової форми (циліндри, сфери). Кронштейнів, обойм, основин, плат, валів зі ступінчастими поверхнями. Лопатей турбін. Носків крил, центропланів, поясів, балок, лонжеронів, нервюр, обкантовок, шпангоутів, панелей та інших аналогічних деталей з наявністю перемінної малки. Налагодження механічних і електромеханічних пристроїв різних свердлильних, шліфувальних, електроерозійних верстатів для свердління і оброблення отворів і поверхонь в деталях за 7 - 8-м квалітетами (2 - 3-м класами точності).