Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Довбальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією довбальника 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні схеми довбальних верстатів різних типів; конструкцію універсальних і спеціальних пристроїв; геометрію, правила термооброблення, заточування, доведення і установлення нормального і спеціального різального інструменту; будову складного контрольно-вимірювального інструменту та приладів; систему допусків, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обробляє на довбальних верстатах особливо складні деталі за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності), які потребують комбінованого кріплення та вивіряння в декількох площинах згідно з детальним кресленням за взірцем або за місцем.
Приклади робіт
Баби молотів - довбання паза та внутрішньої ділянки в упор. Борштанги з діаметром понад 100 мм - довбання квадратного отвору. Букси вагонів - довбання напрямних. Вінця зубчасті, зірочки і шестірні - довбання зубів за шаблоном. Вкладиші підшипників висотою понад 400 мм - довбання пазів під заливання бабітом. Гвинти гребні - довбання шпонкових пазів. Головки шаржир-машин - повне оброблення пазів та по контуру. Диски з декількома шпонковими канавками - довбання канавок. Калібри конусні для гребних валів - довбання шпонкових канавок. Корпуси і кришки підшипників висотою понад 200 мм - довбання. Маточина стерна середніх і великих суден - довбання шпонкових пазів за розміткою та калібром. Матриці компаундних штампів - довбання пазів зі шліцами. Матриці, пуансони, ексцентрики, вставки прес-форм складної конфігурації - довбання по контуру. Матриці пазових штампів - довбання пазів зі шліцами. Матриці одинарного штампа з фігурним вікном - довбання вікна. Муфти кріплення ножиць блюмінга - довбання внутрішнього корпусу. Ободи зовнішні та внутрішні еластичних муфт - довбання корпусу. Обойми прес-форм - довбання по фігурному внутрішньому контуру. Оправки - довбання конічних отворів. Оправки та подушки - довбання по зовнішньому та внутрішньому контуру. Подушки та скидальники штампів складної конфігурації - довбання по зовнішньому та внутрішньому контуру. Подушки натискного механізму прокатного стану - довбання. Півмуфти трансмісійні - довбання по профілю внутрішнього зуба. Пристрої ділильні - попереднє довбання модульних зубів. Рейки зубчасті - попереднє довбання зубів. Рейки підіймання конвертора - довбання зубів за шаблоном. Сектори - довбання по контуру та зубів. Фрези дискові тристоронні та з набірними ножами - довбання, рифлення пазів для ножів за калібром. Шатуни - довбання багатогранних гнізд для вкладишів. Шини хвостової частини агломераційної машини - довбання торців та скосів. Штанги великого конусу доменної печі - довбання. Шестірні і муфти - довбання шліцьових канавок.