* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Доводжувач-притирник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією доводжувача-притирника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила підналагодження притиральних машин, вертикально-довідних та плоско-довідних заточувальних верстатів, правила перевірки верстатів на точність; будову універсальних та спеціальних пристроїв; призначення та умови застосування складного контрольно-вимірювального інструменту та приладів; основні механічні властивості матеріалів, які обробляє; правила вибору та умови застосування абразивних брусків, притирів та притиральних засобів; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення), методи розкривання алмазних зерен в інструменті, фракції алмазних та абразивних порошків.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Доводить і притирає за 8 - 9-м квалітетами (3-м класом точності) внутрішні і зовнішні циліндричні поверхні та площі середньої складності деталей і притирає корпуси алмазного інструменту, алмазних кілець та брусків, розкриває алмазні зерна на довідних верстатах, приводних бабках та вручну з застосуванням універсальних і спеціальних пристроїв. Вибирає та готує притиральні матеріали, довідні головки. Притирає шліці деталей на спеціальних верстатах. Притирає прямозубі шестірні. Установлює послідовність і режими оброблення за технологічною картою.

Приклади робіт
Вали з конічною шестернею - притирання зубів. Калібри (пробки) гладкі - доведення. Кільця підшипників - доведення торців та бігових доріжок. Клапани зворотних насосів - доведення циліндрів на довідній бабці. Корпуси паливного насосу - попереднє притирання та доведення отворів. Корпуси товкачів паливних насосів - доведення отвору під палиць на довідній бабці. Крани запірної арматури - притирання. Круги - розкривання зерен та усування радіального биття. Різці нормальні з пластинкою твердого сплаву - доведення вручну. Свердла, армовані пластинками твердих сплавів, - доведення. Форми для вироблення скловиробів - доведення. Шатуни - доведення отворів. Шестірні конічні ведені - притирання зубів.