Категорія - Робітники | Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Обхідник колій та штучних споруд 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією обхідника колій та штучних споруд 2 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення і правила утримання верхньої будови колії, земляного полотна, мостових, тунельних та інших штучних споруд, контактної рейки та деталей її підвіски, приладів визначення високої напруги; порядок ставлення та знімання закороток під час виконання робіт, огляді рейок та скріплень, дії при виявленні перешкод для руху поїздів, а також при землетрусах, зливах та гірських обвалах; способи збирання і розбирання кріпильних вузлів, нормальних, температурних та ізолюючих стиків; способи попередження обвалів та осипань; правила подання і знімання напруги з контактної рейки, пропускання господарських поїздів, колійних вагончиків та візків; основні несправності колії, штучних споруд, контактної рейки і способи їх усунення; вимоги до справного стану ліній зв'язку і контактної мережі; порядок огляду об'єктів, які обслуговуються; будову тунельних та інших штучних споруд; основні правила будови та утримання природних та штучних огороджень; призначення і правила користування колійними та вимірювальними приладами, інструментами та пристроями; типову інструкцію з охорони праці для обхідників залізничної колії і штучних споруд та монтерів колії, які виконують огляд.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює огляд та нагляд під час обслуговування дільниці за станом верхньої будови залізничної (трамвайної) колії, земляного полотна, штучних споруд, обвальних місць, баластної призми, узбіч, відкосів, кюветів водовідвідних споруд земляного полотна, настилу верхнього покриття трамвайних колій, підфермених площадок, брусків, поручнів, поздовжніх та поперечних балок, розташованих на рівні проїзної частини, урівнювальних приладів, опорних частин прогонових будівель мостів, передпортальних лотків, ніш та камер у тунелях, колійних, сигнальних і тунельних знаків, обстановочних знаків на прогонових будівлях і опорах мостів, переїздів, що не охороняються, охоронних пристроїв, протиугонів, костилів, шурупів, болтів, скріплень, кріпильних вузлів, кронштейнів, рейкових зазорів, коробок захисного покрову, контактної рейки, протипожежного інвентаря, робочого та вимірювального інструменту, іншого устаткування та споруд (у разі виконання робіт з огляду та утримання трамвайної колії на мостах і шляхопроводах або з інтенсивністю трамвайного руху понад 20 поїздів за годину, залізничної колії на лініях вантажонапруженістю до 12 млн.ткм брутто, під'їзних коліях промислових підприємств; у разі виконання робіт з виявлення, запобігання та усунення дефектів у пристроях контактної рейки в метрополітенах). Підтримує в охайному стані поверхні колійного бетону та щебеневого баласту, кронштейнів та захисних коробок контактної рейки. Здійснює нагляд за станом штучних споруд, облицювання стін, пілонів, поверхні обробки перегінних тунелів, покрівлі наземних станцій та вестибюлів. Перевіряє відсутність високої напруги у контактній рейці. Контролює стан нормальних, температурних та ізолюючих стиків контактної рейки з розбиранням та складанням. Здійснює контроль за належним станом колії у плані та цілісністю рейкових ниток, за станом стиків між зрівнювальними рейками та рейковими ланцюгами, рейкових з'єднувачів і заземлень. Здійснює нагляд за станом контактної мережі, ліній зв'язку, сигналів рухомого складу і вантажів у поїздах, які проходять. Огороджує місця, які загрожують безпеці та безперервності руху поїздів. Запобігає, виявляє та усуває несправності колії та споруд, які не потребують участі монтерів колії та інших робітників.