Категорія - Робітники | Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Електромонтер контактної мережі 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтера контактної мережі 5 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: способи розбивки опор контактної мережі та методи їх установлення у котловани; конструкції та розміри фундаментів опор; схеми живлення та секціонування контактної мережі у межах дистанції електропостачання електрифікованої залізниці; схему живлення контактної мережі трамвайних та тролейбусних ліній; допуски та норми, монтажні таблиці, що застосовуються під час експлуатації та ремонту контактної мережі; роботу тягових підстанцій та електрорухомого складу, що відносяться до пристроїв контактної мережі.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює монтаж і демонтаж обладнання контактної мережі трамвайних та тролейбусних ліній з розбивкою згідно з кресленнями та ескізами кривих дільниць та вузлів. Здійснює регулювання контактної мережі та технічний нагляд за усіма роботами контактної мережі на вузлових та сортувальних станціях, за роботами на високовольтних лініях, що підвішені на опорах контактної мережі. Виконує монтаж та демонтаж усіх видів розвідних пристроїв на мостах. Здійснює монтаж керованих секційних роз'єднувачів на вузлових станціях та парках стикування різних систем струму та напруги. Виявляє та усуває пошкодження секційних роз'єднувачів та вимикачів з дистанційним керуванням. Знімає та готує ескізи та креслення. Керує роботами з поточного обслуговування та ремонту пристроїв електропостачання контактної мережі.
Приклади робіт
Заземлення групове - ревізія і ремонт. Поперечки ізольовані гнучкі - перевірка справності ізоляторів без зняття напруги з контактної мережі. Проводи контактні - монтаж вставок без зняття напруги з контактної мережі. Рейка - консоль - вимірювання перехідного опору витоку струму, зняття потенціальних діаграм. Сполучення ізолюючі - перевірка стану. Станції стикування електричної тяги змінного та постійного струму, пункти групування - ревізія та ремонт обладнання в пристроях контактної мережі, що перемикаються. Укладання повітряної стрілки на щойно електрифікованих коліях.