Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Стрижневик машинного формування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією стрижневика машинного формування 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи та правила підналагодження стрижневих машин різних типів; способи приготування стрижневих сумішей та методи визначення їх якості; вплив закріплювачів на якість стрижнів; способи застосування швидковисихаючих сумішей; будову та способи застосування контрольно-вимірювального інструменту та приладів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє на стрижневих машинах великих розмірів стрижні середньої складності за стрижневими ящиками з невеликою кількістю від'ємних частин та складних стрижнів на піскодувних машинах. Установлює складні каркаси з проведенням газових каналів, ретельним обробленням на потоковому конвеєрі з фарбуванням стрижнів. Складає прості та середньої складності стрижні. Перевіряє якість стрижневих сумішей. Підналагоджує стрижневі машини.
Приклади робіт
Виготовлення стрижнів: Коліна та патрубки для труб з діаметром понад 150 мм. Корпуси масляних насосів. Корпуси підшипників з діаметром понад 300 мм. Напрямні штовхачів клапанів. Пальці різального апарату сільськогосподарських машин. Поршні компресорів. Поршні, поршневі вставки та головки поршнів дизелів. П'ятники візків вагонів та тендерів. Радіатори опалювальні. Хомути тягові автозчепів.