Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Стрижневик ручного формування 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
Знає та застосовує у діяльності: основні відомості про будову та принцип роботи машини для виготовлення джгутів; найменування сумішей, які застосовує для виготовлення стрижнів; призначення стрижнів; послідовність заходів під час виготовлення стрижнів; призначення джгутів та їх розміри; призначення та застосування стрижневих ящиків та вимоги до них; призначення та умови застосування простого контрольно-вимірювального, робочого інструменту та пристроїв для виготовлення стрижнів; способи фарбування стрижнів з пульверизатора, вручну або занурюванням.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє прості стрижні малих та середніх розмірів за стрижневими ящиками. Установлює в стрижні прості каркаси. Виготовляє для стрижнів джгути з соломи, паклі, деревної стружки та інших матеріалів вручну або на спеціальній машині. Обробляє, фарбує та укладає стрижні для сушіння. Виконує під керівництвом стрижневика ручного формування вищої кваліфікації роботи з набивання, складання ящиків, укладання рамок та каркасів, прокладання їнотів та фарбування більш складних та великих стрижнів. Готує стрижневі ящики (чистить, змочує).
Приклади робіт
Виготовлення стрижнів: Горшки пісочниць. Зірочки сифонні. Коліна труб, трійники та відводи, зігнуті в різних площинах, які виготовлені за ящиками з діаметром до 200 мм. Коробки бокових сковзунів великовантажних вагонів. Ланки гусениць. Лійки ливникові. Муфти з'єднувальні. Надставки до дрібних виливниць. Наконечники гальмових з'єднувальних рукавів. Противаги різні. Стрижні кільцеві. Стрижні циліндричні. Труби для вентиляції.