Категорія - Фахівці | Галузь - Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів
Інструкція для посади "Асистент кінооператора I категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 82. Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 25.10.2004 N729. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр, молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією асистента кінооператора II категорії - не менше 2 років, досвід роботи в якості асистента кінооператора II категорії над 2 повнометражними або 6 короткометражними фільмами чи 6 кіножурналами (спецвипусками) з відмінною оцінкою роботи, або участь в роботі із зйомок написів і трюкового друку чи досвід роботи у виробництві анімаційних фільмів не менше 2 років з відмінною оцінкою роботи.
Знає та застосовує у діяльності: типи кінознімальної апаратури, їх кінематичні і оптичні схеми; електродвигуни і джерела енергії, що застосовуються під час зйомок; методику наведення фокусу і роботу з об'єктивами змінної фокусної відстані; види і типи допоміжної операторської техніки; технологію обробки кінофотоматеріалів; правила одержання, збереження, зарядки, транспортування і здавання в обробку негативної плівки; види освітлювальної апаратури; порядок оформлення заявок і замовлень на апаратуру і пристрої, матеріали і обладнання; основи технології фільмовиробництва; правила експлуатації, транспортування і збереження кінознімальної апаратури; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує творчі і виробничо-технічні завдання кінооператора-постановника і кінооператора фільму. Забезпечує зйомки операторським обладнанням і кіноплівкою. Встановлює під керівництвом кінооператора і разом з бригадою освітлювачів загальне і фонове світло, здійснює експонометричний контроль. Проводить проміри і відзначки фокусу, у тому числі під час роботи з об'єктивами змінної фокусної відстані. Одержує плівку і веде облік її витрат протягом зйомок фільму. Здійснює зарядку касет і камери, проявку операторських проб. Встановлює витрати плівки на кожний відзнятий дубль і повідомляє метраж асистенту кінорежисера, фіксує залишок плівки в касеті. Веде технічний щоденник і заповнює формуляри. Контролює якість і строки обробки відзнятої плівки. Виконує аналогічні обов'язки, працюючи з оператором комбінованих зйомок. Збирає під час зйомки дані для монтажних аркушів, пише їх та здає разом з відзнятим матеріалом.