Категорія - Робітники | Галузь - Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів
Інструкція для посади "Механік з обслуговування знімальної апаратури 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 82. Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 25.10.2004 N729. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією механіка з обслуговування знімальної апаратури 4 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: основи слюсарно-механічної справи; сорти різних кіноплівок і їхні властивості; кінознімальну оптику (нормальну і широкоекранну); основні знання різних електродвигунів постійного і змінного струму; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує знімальну апаратуру з усіма видами операторських пристроїв під час проведення зйомок (синхронних, павільйонних, натурних, стаціонарних, рапідних, трюкових і автоматичних). Працює з широкоекранною оптикою. Обслуговує зйомки рірпроекції і на інфраекрані ("блукаюча маска"). Перефокусовує оптику під час панорамування. Заряджає плівку, двоплівкові апарати, стереокамери. Працює на великих і механізованих кранах. Здійснює профілактичний догляд за операторською технікою і пристроями. Проводить дрібний ремонт знімального обладнання за допомогою ручного інструменту.