Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Формувальник ручного формування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією формувальника ручного формування 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: послідовність виготовлення складних форм, склад і властивості формувальних матеріалів, які застосовує для виготовлення форм та стрижнів, та вплив їх на якість відливок; властивості та температуру металу, який заливається в форми; місця установлення ливників, додатків та випорів; процеси та режими сушіння форм в сушарках та на місці формування; вимоги до відливок; вплив швидкості остигання металу в формі на структуру відливок; вимоги до модельно-опокової оснастки.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Формує вручну в ґрунті або в опоках складні та відповідальні відливки за роз'ємними та скелетними моделями, шаблонами, зразками. Формує багатотільні та тонкостінні відливки з частинами, що виступають, та заглибленнями зі стрижнями складної конфігурації, які встановлює на жеребейки. Формує деталі різних типів, які підлягають обробленню, випробуванню під тиском та емалюванню. Формує вручну за моделями суднову арматуру з високолегованих сталей, які випробовуються під тиском до 5 МПа (50 атм), з вуглецевих сталей, які випробовуються під тиском понад 5 МПа (50 атм), з кольорових сплавів, які випробовуються під тиском понад 3 МПа (ЗО атм) до 5 МПа (50 атм). Складає відповідальні та складні форми з великою кількістю складних стрижнів, які перетинаються на спеціальному кріпленні. Виготовляє форми за складними скелетними моделями. Виконує роботи з прошпилювання, фарбування та кріплення форм для особливо складних великих та відповідальних відливок та відливок індивідуального виробництва під керівництвом формувальника ручного формування вищої кваліфікації.
Приклади робіт
Виготовлення форм: Барабани для втулок та паровозних циліндрів. Барабани кранові з діаметром понад 1000 мм. Букси безщелепні. Виливниці для зливків з масою понад 5 до 10 т. Гвинти гребні з діаметром до 800 мм. Дифузор котла. Камери водяні та камери холодильників за моделями зі стрижнями по ободу та кришки до них, які формуються за моделями з діаметром до 2000 мм та які формуються за шаблонами з діаметром до 1000 мм. Каретки металорізальних верстатів. Картери двигунів. Кожухи маховиків двигунів. Колеса з гладким ободом однодискові з діаметром понад 1500 до 3500 мм. Колеса з гладким ободом дво- та тридискові з діаметром понад 1000 до 2500 мм. Колони для кауперів. Колектори радіаторів охолодження тепловозів. Корпуси та деталі циліндропродувних клапанів. Корпуси масляних насосів. Корпуси редукторів. Кронштейни гребних валів. Кришки передні двигунів. Кришки редукторів довжиною понад 1500 мм. Кришки циліндрів паровозів. Кришки складні зі стрижнями, які формуються за шаблонами до 1700 мм. Крилатки (робочі колеса) двосторонні та дводискові з діаметром до 1000 мм. Клюзи палубні, бортові, носові, кормові, рейдових бочок з максимальним розміром понад 1000 мм з прямим патрубком та з довжиною понад 750 мм з косим патрубком. Лапи якірні з масою понад 1500 кг. Лопаті гребних гвинтів спрямленою площею понад 1 кв.м до 1,5 кв.м. Маховики та шківи з діаметром понад 1500 до 2000 мм. Опоки з площею рознімання понад 6 кв.м. Палети агломераційних машин. Планшайби карусельних верстатів. Планки кіпові зі стрижнями довжиною понад 1000 мм. Підшипники роз'ємні, поршневі, зчеплені крейцкопфні буксові паровозів. Пуансони з діаметром понад 1500 мм. Рами рольгангів з однією опорою. Розтруби суднові зі стрижнями з діаметром понад 1000 мм. Решітки зі стрижнями розміром понад 500 мм. Станини водяних насосів. Труби водопровідні та каналізаційні з діаметром понад 150 мм. Улити однозахідні з кривизною паза до 60 град. Шаботи масою понад 10 до 50 т. Шестірні та колеса зубчасті з литим зубом з діаметром понад 700 до 1300 мм. Щити підшипникові електромашин з діаметром понад 1200 мм. Ящики стяжні.