Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Формувальник машинного формування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією формувальника машинного формування 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи формувальних машин різних типів, способи виготовлення форм для відливок середньої складності на машинах середньої вантажопідйомності та складних тонкостінних відливок на машинах малої вантажопідйомності; послідовність виготовлення оболонкових форм складних відливок; вплив властивостей формувальних матеріалів на якість відливок; будову та ливарні властивості металу; властивості основних та допоміжних матеріалів та способи приготування формувальних сумішей та емульсій; ливникові системи; режим випалювання оболонок; будову та правила користування всіма видами інструменту, пристроями та модельно-опоковою оснасткою; способи кріплення та вентиляції форм для складних та тонкостінних відливок; вимоги до обробки та складання форм для відливок середньої складності; заходи перевірки правильності установлення стрижнів за допомогою складних шаблонів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє форми для відливок середньої складності на формувальних машинах вантажопідйомністю понад 300 до 750 кг та форми складних та тонкостінних відливок, а також для великих простих та середньої складності відливок на машинах вантажопідйомністю до 300 кг. Готує до набивання та набиває форми для складних та тонкостінних відливок, а також для великих простих та середньої складності відливок. Формує на машинах оболонкові напівформи та стрижні для великих відповідальних відливок складної конфігурації. Обробляє та складає форми для відливок середньої складності. Установлює стрижні з перевіркою за допомогою декількох простих шаблонів. Виготовляє прості форми та форми середньої складності за допомогою піскомета. Склеює оболонкові форми пульвербакелітом в гарячому стані. Складає оболонкові форми з установленням складних стрижнів.
Приклади робіт
Машинне формування: Барабани гальмові. Баласт спеціальний повновісний. Букси колісних пар рухомого складу. Відливки суднової арматури прості. Відливки різні, трійники, важілі. Втулки, кронштейни та обойми суднової арматури. Замки, упорні косинці, центрувальні розетки та тягові хомути автозчепів. Картери коробок передач. Ковші екскаваторів. Корпуси вагонних печей. Маточини задніх коліс автомашин. Мульди розливних машин. Поперечини, комінгси, які мають до 5 стрижнів. Стакани, тарілки, циліндри суднової арматури. Сопла газових пальників. Супорти, кронштейни металорізальних верстатів. Струмознімачі. Фланці з діаметром понад 300 мм. Центри колісних пар рухомого складу. Складання форм: Башмаки та колодки гальмові локомотивів та вагонів. Кришки редукторів.