Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Складальник форм 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника форм 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: основи ливарної технології та процес складання форм; вимоги до холодильників та жеребейок; способи виготовлення стрижнів та форм; склад та ливарні властивості металів; властивості формувальних сумішей; розміри припусків на усадку; режими сушіння та підсушування форм; вплив виштовхувальної властивості рідкого металу на стрижні під час заливання форм; розташування ливників, додатків, випорів та газовідводів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає форми складних та тонкостінних відливок середніх розмірів з внутрішніми порожнинами та великі прості форми. Складає форми в парних та багаторознімних опоках з установленням холодильників, стрижнів та кріпить їх жеребейками, дротом та болтами. Перевіряє та визначає якість набивання, оброблення та просушування форм та стрижнів. Кріпить та підготовляє форми під заливання, розкріплює перед вибиванням. Виконує роботи з установлення стрижнів, оброблення та кріплення великих складних відповідальних форм спільно зі складальником форм вищої кваліфікації.
Приклади робіт
Складання форм: Деталі автозчепу рухомого складу. Картери нижні редукторів. Колеса з гладким ободом однодискові з діаметром понад 600 мм до 1500 мм. Колеса з гладким ободом дводискові з діаметром до 1000 мм. Колодки гальмові локомотивів та вагонів. Корпуси ділильні механізмів шліцешліфувальних верстатів з установленням стрижнів, складним кріпленням та виводом газів. Корпуси передніх та задніх ніжок токарних та револьверних верстатів з великим центровим стрижнем, який потребує точного установлення, або з болваном, який потребує обережності під час накривання форм. Корпуси роликових букс. Кронштейни приводів швидкостемірів. Кришки підшипників з каналами для кільцевого змащування з діаметром понад 500 мм. Маховики та шківи з діаметром понад 600 до 1500 мм. Пластини стрем'янок задніх мостів автомобілів. Плити розмічальні довжиною понад 1500 до 3000 мм. Поршні. Радіатори опалювальні. Трійники. Циліндри компресорів.