Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Сушильник стрижнів, форм та формувальних матеріалів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією сушильника стрижнів, форм та формувальних матеріалів 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову сушильних печей, шаф, переносних сушарок та підйомно-транспортних засобів різних типів; будову та принцип роботи установки для сушіння та охолодження методом "у киплячому шарі"; режим сушіння складних форм та стрижнів у шафах, печах та на робочих місцях; види та властивості палива, яке застосовується для сушильних печей; схему підводу палива до сушильних агрегатів; властивості, сорти та призначення формувальних матеріалів; норму залишкової вологості; корисні об'єми сушильних печей та шаф; правила користування вологоміром та термощупом.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Сушить складні та відповідальні форми тонкостінних відливок та стрижнів в сушарках періодичної та безперервної дії. Сушить великі складні форми та стрижні в сушарках з викочувальними візками, а також на робочих місцях за допомогою переносних установок. Сушить та охолоджує формувальні матеріали в установках методом "у киплячому шарі". Завантажує сушарки формами та стрижнями. Сушить форми та стрижні та вивантажує їх після сушіння. Керує механізмами під час завантаження та вивантаження форм та стрижнів з печі. Регулює температуру відповідно до заданих режимів сушіння. Виявляє та усуває несправності в роботі сушильних приладів. Здійснює стропування контейнерів, ув'язує вантажі для підіймання та переміщення.