Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Виробник каркасів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією виробника каркасів 1 розряду - не менше 0,5 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову стрижневих ящиків середньої складності; призначення і умови застосування складних інструментів та пристроїв; будову та принцип роботи механізмів для правлення, різання та гнуття каркасів, прутків та дроту; способи виготовлення стрижнів; граничне навантаження для пруткових матеріалів різного перерізу; способи виготовлення каркасів та інших пристроїв, які застосовуються для кріплення стрижнів в формі; вимоги до жеребейок.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виробляє каркаси фігурного обрису за шаблонами, ескізами та стрижневими ящиками середньої складності з підгонкою на болванках. Виробляє різноманітні холодильники для форм та стрижнів. Підбирає необхідні матеріали з використанням каркасів, які застосовувались.
Приклади робіт
Виготовлення каркасів: Бруси поперечні та передні тракторів. Головки блока циліндрів двигунів внутрішнього згоряння. Деталі інжекторів та клапанів. Деталі стрілочних переводів. Корпуси та кришки кранів спускних топок паровозів. Корпуси коробок передач. Корпуси турбін. Кришки арматури, гідравлічні коробки, робочі колеса з каналами, корпуси завитків, дейдвудні втулки. Мости задні тракторів. Патрубки наливного радіатора автомобіля. Стакани буферні. Центри колісних пар рухомого складу. Шестірні з діаметром до 1500 мм.