Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Вагранник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією вагранника 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: призначення шихтових матеріалів; властивості чавуну, що виплавляє; розміри або масу паливних та металевих колош; вплив різних домішок на якість чавуну; спосіб визначення часу виходу чавуну під час переходу на плавку іншого хімічного складу; температуру плавки та розливання чавуну; способи застосування кисню під час плавки металу; вогнетривкі матеріали, які використовуються під час ремонту вагранок, та вимоги до них.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде плавку у вагранках продуктивністю понад 5 до 8 т/г. Веде плавку в вагранках продуктивністю понад 8 до 12 т/г під керівництвом вагранника вищої кваліфікації та під час модифікації та легування чавуну в вагранках продуктивністю до 8 т/г. Веде дослідні плавки в лабораторних умовах. Випускає метал. Визначає за зовнішніми ознаками якість та придатність шихтових та інших матеріалів. Стежить за підготовкою та обмазуванням розливальних ковшів. Визначає обсяг необхідного ремонту та контролює якість ремонту вагранок.