Категорія - Робітники | Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Рятувальник 1 класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Наявність свідоцтва (Сертифіката) про проходження програми підготовки рятувальників за напрямом пошуково-рятувального забезпечення польотів упродовж останніх трьох років. Без вимог до стажу роботи.
Знає та застосовує у діяльності: Закон України "Про аварійно-рятувальні служби", правила з пошуку та рятування в цивільній авіації, інші документи, що регламентують діяльність рятувальних служб, накази, вказівки, інструкції; порядок організації пошуково-рятувального забезпечення польотів і технологію виконання пошукових та аварійно-рятувальних робіт; пошукові аварійно-рятувальні засоби, техніку, засоби зв'язку, що експлуатує рятувальник, порядок їх експлуатації та технічного обслуговування; порядок гасіння пожежі на повітряному судні, будову та застосування дихальних апаратів і засобів особистого захисту, прилади та пристосування для відчинення основних аварійних виходів та люків тих типів повітряних суден, що приймає даний аеродром (аеропорт); розташування аварійних виходів й місць розтину фюзеляжу залежно від типу повітряного судна, порядок евакуації пасажирів та екіпажу повітряного судна і надання першої допомоги постраждалим від лиха; спорядження акванавта і порядок надання першої допомоги на воді та суші; правила безпеки рятувальників під час проведення рятувальних операцій, правила охорони праці та пожежної безпеки.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Чергує у складі відповідного підрозділу аварійно-рятувальної команди підприємства, аеропорту з установленою ступінню готовності до участі в аварійно-рятувальних роботах. Рятує і надає допомогу пасажирам, членам екіпажу повітряних суден та іншим постраждалим на випадок аварійних обставин з повітряними судами в аеропорту, а також у разі техногенного або стихійного лиха виконує перелік необхідних технічних та інших підготовчих робіт щодо рятування та евакуації людей, залежно від обставин події, що трапилась. Супроводжує експертів в зону лиха. Проходить навчання та практичні тренування щодо виконання обов'язків рятувальника, з метою підтримання належного фізичного та професійного рівня, необхідного для виконання рятувальних операцій. Бере участь у проведенні пошукових та аварійно-рятувальних робіт за межами аеродрому (аеропорту) у складі окремих пошуково-рятувальних підрозділів. Проводить навчання позаштатних рятувальників за спеціальною програмою, з технічного обслуговування аварійно-рятувальних засобів і обладнання, з освоєння сучасних рятувальних засобів та техніки, технології їх застосування при проведенні рятувальних операцій.