Категорія - Робітники | Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Люковий 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією люкового (гірничі роботи) 2 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову вантажно-розвантажувальних механізмів, лебідок, штовхачів, конвеєрів; типи вагонеток і зчеплень, інструкції щодо догляду за ними; схему транспортування вантажу на обслуговуваній дільниці; профіль та стан колій, плит і стрілок на робочому місці; основні властивості, сорти і допустиму грудкуватість корисної копалини, ознаки її відмінності від пустої породи; встановлену сигналізацію; способи запобігання пошкоджень каната, зчіпних пристроїв і вагонеток.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Вантажить з люків гірничу масу у вагонетки на транспортерну стрічку та автомашини на вантажному пункті з плановим навантаженням на одного працюючого понад 100 до 300 т протягом зміни. Підкочує і відкочує вантажні й порожні вагонетки в межах зони обслуговування за допомогою лебідок, штовхачів і вручну. Керує штовхачами, лебідками та іншими механізмами навантажувальних і розвантажувальних пунктів. Контролює повноту навантажування відповідно до вагової норми. Перевіряє справність гальмівної системи обслуговуваних механізмів. Приймає, розміщує на складі видобуте і вантажить його у вагонетки. Вмикає і вимикає конвеєр, гідрознепилювальні установки. Здійснює шурування гірничої маси в дюках, розрівнює її у вагонетках. Стежить за скреперним навантаженням і наповненням вантажних бункерів. Зчіплює і розчіплює вагонетки, переводить стрілки. У необхідних випадках супроводжує ешелон до вантажно-розвантажувального місця. Подає сигнали. Надає допомогу машиністу електровоза під час маневрів у вантажних пунктах. Формує і розчіплює ешелони. Розштибовує конвеєри. Навішує на вагонетки бирки. Відбирає видиму породу з корисних копалин. Чистить вагонетки, бункери, плити, приймальні майданчики і колії в місцях навантажування і розвантажування під люками і скреперними помостами. Зрошує гірничу масу. Гальмує і піднімає вагонетки, що зійшли з рейок. Усуває дрібні неполадки в роботі обслуговуваних механізмів, люків, люкових засувів. Прибирає розсипану породу під люками.