Категорія - Робітники | Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Дорожньо-колійний робітник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта, професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією дорожньо-колійного робітника 2 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: призначення, будову й правила експлуатації механізмів, ручного інструменту, пристроїв, установок та іншого обладнання, застосовуваного під час виконання робіт; організацію і технологію робіт під час обладнання й ремонту рейкових колій та автодоріг; способи і правила регулювання елементів верхньої будови колії; правила виготовлення ескізів і читання креслень; види застосовуваних матеріалів та їх властивості; способи розрахунку кількості матеріалів, необхідних для виконання робіт; технічні вимоги до якості обладнання і ремонту рейкової колії та автодоріг; основні вимоги до якості бетонних робіт; способи заміру і розбивки кривих; допустимі радіуси заокруглень; способи та прийоми проведення робіт з застосуванням гідравлічних приладів і їх будову.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи під час будівництва, ремонту і поточного утримання рейкових колій та автодоріг у шахті й на шахтовій поверхні. Готує основу під верхню будову колії та автодороги, укладає бетонну суміш в основу. Проводить облаштування водостічних канав і пішохідних доріжок. Монтує і демонтує рейкошпалову будову колії на прямолінійних і криволінійних ділянках. Здійснює розбивання, монтаж, демонтаж стрілкових переводів, кріплення їх до шпал, перевірку за епюрою. Монтує рейкові стики з регулюванням проміжків. Заміряє криві за стрілами прогину. Здійснює розбивку кривих, регулює рейкошпальні решітки в плані гідравлічними або гвинтовими рихтувальними приладами. Проміряє і регулює ширину рейкової колії за шаблоном на прямих і криволінійних ділянках. Проміряє і регулює положення рейкових колій по висоті, за рівнем. Промірює і вирівнює за профілем за допомогою маяків, шаблонів і рівнем поверхні автодороги та пішохідної доріжки, регулює шпали за епюрою. Здійснює одиночну заміну елементів рейкошпальної решітки. Встановлює струмопідвідні перегородки на стиках. Обслуговує вагони-бункери, самохідні колієремонтні машини з гідравлічним інструментом, виявляє та усуває неполадки в їх роботі.