* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Контролер ковальсько-пресових робіт 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера ковальсько-пресових робіт 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови і державні стандарти з приймання особливо складних та відповідальних поковок; методи контролю; види ковальського оброблення; устаткування цеху, дільниці та прийоми роботи на ньому; правила настроювання та регулювання складних контрольно-вимірювальних інструментів; режим і температуру нагрівання металу різних марок; призначення та умови роботи деталей, які приймає; припуски для всіх видів оброблення, які виконуються в цеху або на дільниці, які обслуговує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює та приймає особливо складні поковки, штамповки та пружини. Контролює поковки на відповідність державним стандартам та технічним умовам за даними хімічного та спектрального аналізів та за кольором іскри. Контролює в процесі кування складний інструмент. Визначає марки сталей термоелектричним методом. Виявляє дефекти люмінесцентним методом. Визначає та вивчає причини браку та розробляє заходи запобігання його виникнення. Перевіряє якість та сортність металу, який обробляє, шляхом зовнішнього огляду та механічних випробувань. Визначає температуру нагрівання залежно від марки металу, розмірів та складності заготовок та виду палива. Регулює контрольно-вимірювальні прилади та пристрої.

Приклади робіт
Контроль та приймання: Вали колінчасті з кількістю колін більше двох. Вали багатоступінчасті. Гаки кранові підіймальні дворогі. Серги для підвіски великого конусу доменних печей. Труби штанг малих конусів доменних печей.