Категорія - Робітники | Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Сушильник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією сушильника (збагачення) 2 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову обслуговуваних сушильних установок; види палива; технологію процесу сушіння (випалу); улаштування й технологічну схему ланцюга апаратів та установок; порядок вмикання та регулювання калориферів, електрофільтрів та вентиляторів; марки та якість застосовуваного палива; фізично-хімічні властивості матеріалів, що надходять на сушіння; вимоги до якості просушених продуктів, матеріалів, виробів, сировини; правила користування засобами вимірювань та їх показаннями; основи автоматизації процесу сушіння, слюсарну справу.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес сушіння в трубчастих, багатоподових печах, камерах тунельних, електровібраційних сушарках, вакуум-сушарках та інших сушильних і випалювальних установках (крім сушильних барабанів) з сумарною продуктивністю до 100 т/г, у сушильних барабанах продуктивністю понад 100 т/г. Здійснює завантаження матеріалу, напівфабрикатів у сушильні печі, чищення газопроводів, колосників, патрубків, топок та усунення заторів у течах живильників. Замірює температуру в печах, завантажувальних та розвантажувальних камерах. Регулює вологість продукту, розрідження, температуру згідно з інструкціями. Здійснює перекриття шиберів та течок для розподілу продуктів різних сортів за бункерами; розрахунок витрат пального; забезпечення заданого теплового режиму та швидкості потоку повітря, пари, газів. Спостерігає за режимом сушіння та роботою живильників, транспортерів, дезінтеграторів, пиловловлювачів та іншого обладнання, а також за показаннями засобів вимірювань. Визначає ступінь готовності матеріалів сушіння, виконує їх вивантаження з установок у транспортні посудини, на транспортери або виштовхування вагонеток. Веде технічну документацію. Виявляє та усуває неполадки в роботі обслуговуваного обладнання.