Категорія - Робітники | Галузь - Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку
Інструкція для посади "Слюсар-механік з радіоелектронної апаратури 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 47. Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку", що затверджений наказом міністерства промислової політики України N 288 від 11.08.1998. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 3 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування, апаратури, кінематику, принцип будови електричної схеми та налагодження устаткування, яке застосовує; будову, призначення та умови застосування складних та точних контрольно-вимірювальних інструментів і приладів та правила поводження з ними, а також електровимірювальних приладів; принцип перевірки ексцентриків та інших кривих за гоніометром; методи механічного та слюсарного оброблення деталей та складань, механічного регулювання складної апаратури, приладів та вузлів, які виготовляють на даному виробництві; способи механічного та слюсарного оброблення складних деталей; правила термооброблення та доведення нормальних та спеціальних різальних інструментів; систему допусків та посадок, квалітетів та параметрів шорсткості; основи знань з електро- і радіотехніки та механіки.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає та виконує механічне регулювання складної апаратури, приладів та вузлів з виготовленням, підганянням та доведенням деталей за 7-10 квалітетами (2-3 класами точності) за кресленнями та взірцями. Виконує повне оброблення складних деталей із значною кількістю сполучених розмірів, які вимагають застосування різних видів механічного та слюсарного оброблення. Загартовує та відпускає складні деталі з наступним доведенням. Виявляє механічні дефекти у виготовлених приладах та усуває їх у процесі випробувань. Установлює послідовність оброблення складних вузлів та приладів. Виконує різні види паяння. Виготовляє пристрої середньої складності, різальний інструмент. Виконує капітальний ремонт приладів середньої складності.
Приклади робіт
Амперметри, вольтметри - капітальний ремонт. Антени, блоки живлення, механізми з редуктором та черв'ячною передачею - складання. Апаратура НВЧ - складання та механічне регулювання. Блоки гідродвигунів - складання, балансування. Блоки на напівпровідниках - складання, настроювання. Блоки живлення до кольорових телевізорів - виявлення та усунення механічних та електричних дефектів. Головки високочастотні - складання. Датчики імпульсів, індикатори, курсографи - складання. Диференціал конічний - складання, прикатування зубчастих коліс доведенням "мертвого" ходу та моменту ведучої осі. Диференціали циліндричні (гартовані та сирі) - складання з підганянням деталей та прикатуванням шестерень, які забезпечують розмір "мертвого" ходу та статичного моменту у межах вимог креслення та технічних умов. Конденсатори змінної ємності на шарикопідшипниках з черв'ячним приводом - повне виготовлення деталей та складань. Механізми програмні та еретируючі - складання та механічне регулювання. Механізми часу - складання та регулювання. Механізми розмножувальні - складання. Перемикачі з ножовим вмиканням та іскрогасними щітками з черв'ячним зчепленням - повне виготовлення деталей, складання та регулювання. Перемикачі на декілька положень на керамічній, текстолітовій та пластиковій основі - повне виготовлення деталей, складання та регулювання. Редуктори з електроприводами - складання та регулювання.