Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Плавильник металу та сплавів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією плавильника металу та сплавів 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи плавильних печей різних типів; схему підводки до печей електроенергії, палива, стисненого повітря та водяного охолодження; склад шихти та ливарні властивості металу; температуру та режими плавлення металів; властивості та призначення розкислювачів та флюсів, які застосовує; час витримки рідкого металу перед розливанням та заливанням та швидкість заливання; будову контрольно-вимірювальних приладів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде плавку кольорових та дорогоцінних металів та їх сплавів в печах та горнах різних конструкцій загальної місткістю до 1 т з дотриманням заданого хімічного складу; готує до роботи плавильні печі. Складає шихту за заданою рецептурою. Відбирає проби рідкого металу та визначає за даними експресаналізу його готовність до випуску. Здійснює рафінування металу під керівництвом плавильника металу та сплавів вищої кваліфікації. Бере участь в ремонті печей. Таврує зливки.