Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Модельник дерев'яних моделей 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією модельника дерев'яних моделей 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову різних деревообробних верстатів; технічні умови на виготовлення моделей та стрижневих ящиків; методи розрахунку складних шаблонів; способи формування та складання форм середньої складності; конструкцію контрольно-вимірювального інструменту; систему допусків і посадок.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє складні фасонні дерев'яні моделі з декількома стрижневими ящиками, з від'ємними частинами та частинами, що виступають, розміщеними в різних площинах. Виготовляє фігурні шаблони, копіри і макети. Виготовляє на деревообробних верстатах заготовки та деталі для особливо складних моделей та стрижневих ящиків. Виготовляє складні пристрої, необхідні для оброблення моделей. Розмічає та креслить в натуральну величину складні моделі з припусками на усадку та на механічне оброблення. Обробляє складні моделі та стрижневі ящики. Налагоджує деревообробні верстати. Ремонтує складні фасонні дерев'яні моделі та стрижневі ящики. Виготовляє особливо складні та відповідальні моделі спільно з модельником дерев'яних моделей вищої кваліфікації.
Приклади робіт
Виготовлення дерев'яних моделей: Барабани канатні з двома рядами спиць з діаметром понад 1000 мм. Блоки канатні та ланцюгові з діаметром понад 1000 мм. Букси різних типів. Вентилі прохідні. Виливниці всіх типів для зливків масою понад 1,5 т. Жолоби роздвоєні для доменних та мартенівських печей. Клюз бортовий. Колеса з гладким ободом однодискові з діаметром понад 2000 мм. Колектори двигунів вихлопні та всмоктувальні. Колодки взуттєві складних фасонів. Корпуси гідроприводів. Корпуси та кришки редукторів довжиною понад 700 до 3000 мм. Корпуси водяних та масляних насосів, розтруби водяних насосів. Маховики, шківи з кривими спицями з діаметром понад 1000 мм. Мульди розливальних машин. Основи каретки, фартуха металорізальних верстатів. Піддони для виливальниць. Плити колошника доменних печей. Поршні двигунів з діаметром понад 500 мм. Рами гусеничного ходу для екскаваторів з ковшами місткістю до 3 куб.м. Рами фундаментні дизелів потужністю до 1472 кВт (2000 к.с.). Станини верстатів, молотів масою до 10 т. Трубки важеля терезів штучного зважування. Циліндри кувальних пресів з діаметром до 800 мм. Шестірні шевронні та колеса зубчасті з конічним литим зубом з діаметром до 500 мм. Шестірні циліндричні та колеса зубчасті з литим зубом з діаметром до 1000 мм.