Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Модельник моделей з епоксидних смол 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією модельника моделей з епоксидних смол 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову деревообробних верстатів різних типів; вимоги до виготовлення моделей; основи розмічального діла; будову спеціального різального інструменту та правила його заточування; будову контрольно-вимірювальних інструментів; властивості, хімічний склад і характеристику компонентів епоксидних композицій; органічні розчинники; правила зважування на важільних терезах.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє та реставрує моделі середньої складності з епоксидних смол. Виготовляє на деревообробних верстатах заготовки та деталі для складних і особливо складних моделей. Звіряє розміри моделі з кресленнями, наносить перерізи. Розмічає та креслить складні шаблони з паперу та картону за контуром моделі. Нарощує моделі гумою по всьому контуру на товщину матеріалу, який штампується. Виготовляє опалубку середньої складності з дерева. Виготовляє стрижень за контуром моделі. Складає форму та армує її трубками. Герметизує шви гіпсом або пластиліном. Змащує розподільною речовиною. Готує композиції з епоксидних смол вручну та в змішувачі; зважує компоненти, нагріває смолу, вводить наповнювачі та інші компоненти, заливає підготовлені форми. Здійснює доводку розмірів виготовлених моделей до розмірів креслень. Забиває раковини та тріщини, шабрує, ґрунтує поверхні моделі епоксидною смолою.
Приклади робіт
Контейнери середньої складності - виготовлення моделей. Контрмоделі, штампи, пристрої середньої складності - виготовлення та реставрація моделей. Ложементи середньої складності - виготовлення моделей. Ложементи, притискувачі, контейнери, електроди з діаметром 2, 3, 5 мм (холодного та гарячого отвердіння малеїновим ангідридом, фталевим ангідридом тощо) - облицювання діелектриком. Плази криволінійні довжиною понад 700 до 1000 мм - виготовлення моделей. Системи ливникові випорів - розрахунок та виготовлення.