Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Модельник з металевих моделей 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією модельника з металевих моделей 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: призначення і розміщення від'ємних частин в моделях та стрижневих ящиках; основи технології формування відливок деталей з чавуну чи кольорових сплавів; вимоги до металевих моделей; конструкцію контрольно-вимірювального та робочого інструменту і пристроїв; систему допусків та посадок.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє та ремонтує складні фасонні моделі з алюмінію, чавуну, сталі та інших металів і сплавів з великою кількістю стрижневих ящиків, постійні металеві форми, кокілі та шаблони складної конфігурації. Виготовляє великі моделі середньої складності. Готує сплави до паяння. Креслить в натуральну величину моделі та стрижневі ящики. Установлює на підмодельних плитах особливо складні моделі, які спарюються, з криволінійним контуром.
Приклади робіт
Виготовлення металевих моделей: Блоки канатні з діаметром понад 300 мм. Картери блоків двигунів потужністю до 36,8 кВт (50 к.с.). Коробки подач металорізальних верстатів. Корпуси та кришки редукторів з діаметром понад 150 до 200 мм. Маховики з діаметром понад 500 мм. Кришки корпусів двигунів. Фітинги складної конфігурації - складання, ремонт металевих моделей. Шестірні з литим зубом з діаметром до 500 мм.