Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Контролер у ливарному виробництві 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера у ливарному виробництві 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес ручного і машинного формування складних, великих, точних і відповідальних деталей, моделей і стрижневих ящиків; технічні умови на матеріали, які застосовує, а також на виготовлення облицювальних сумішей для форм та стрижнів; спосіб перевірки та правильності розташування рознімань та від'ємних частин; основні ливарні властивості чорних та кольорових металів, температурні режими плавлення та заливання металу; способи і види формування та заливання деталей різної складності; способи в'язання та склеювання частин дерева.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює та приймає за кресленнями, технічними умовами та ескізами складні, великі та відповідальні відливки з різноманітних металів, дерев'яних і металевих моделей та стрижневих ящиків з від'ємними частинами. Контролює додержання технологічних процесів під час виплавлення металу. Приймає та перевіряє шаблони моделей для різних токарних та фрезерних робіт. Здійснює періодичний контроль якості установлення та набирання піддонів, ремонту футерування та сушіння ковшів, а також шихтових і шлакоутворювальних феросплавів. Розмічає складні моделі та кокілі за кресленнями. Складає звітність з прийнятої і забракованої продукції.
Приклади робіт
Контроль та приймання: Бабки передні великих токарних верстатів. Блоки циліндрів двигунів внутрішнього згоряння потужністю до 736 кВт (1000 к.с.). Відливки корпусів насосів. Гвинти гребні. Головки циліндрів двигунів тракторів, комбайнів. Деталі суднової арматури складні, корпуси сервомоторів, бугелі. Діафрагми турбін. Колеса черв'ячні та з литим зубом незалежно від модуля і діаметра. Корпуси редукторів. Корпуси двохсідельні та контурні - контроль та перевірка відливок. Прес-форми, штампи прості та середньої складності. Рами гусеничного ходу для екскаваторів. Рами фундаментні дизелів потужністю понад 1472 кВт (2000 к.с.) Спіралі турбін потужністю до 25000 кВт. Станини робочих клітей прокатних станів. Станини металообробних верстатів та кувальних машин масою понад 15 т. Циліндри кувальних молотів та пресів. Циліндри парових турбін потужністю до 100000 кВт. Чаші шлакові.